O autorze
Inspirator i motywator personalny , trener biznesu i coach. Praktyk - zanim odkrył swoją pasję czyli pomaganie ludziom w odkrywaniu swoich możliwości, pracował w wielu firmach na różnych stanowiskach. Obserwował procesy zachodzące zarówno w instytucjach rodzinnych, jak i w wielkich korporacjach.

Dzisiaj, mając wiedzę i doświadczenie, udaje mu się pomóc swoim klientom zrozumieć mechanizmy rządzące zarówno "wielkim firmowym" światem jak i tym "mniejszym prywatnym". Specjalista w dziedzinie szeroko pojętej zmiany. Testując swoje autorskie programy i stosując się do ich reguł, udało mu się za ich pomocą zrzucić 32 kg w 137 dni i do tej pory utrzymywać wagę. Optymista i "roznosiciel" dobrej energii.

Tematyka bloga to: motywacja, inspiracja, psychologia sukcesu i osiągnięć, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie czasem, autoprezentacja. Teksty, które mają pobudzić czytelnika do zmiany i pracy nad sobą. Pracy, która będzie sprawiała przyjemność i pozwoli rozwinąć w sobie nadspodziewane możliwości.

Credo człowieka sukcesu

Na swojej drodze do sukcesu spotykamy różne osoby. Każda z nich ma swoje własne: wartości, cele, ambicje, plany, marzenia. Nasze drogi często się przecinają i nierzadko prowadzą w podobnych kierunkach. Z jakimi osobami jest nam łatwiej podróżować? Jakie postawy mogą nam pomóc w osiągnięciu sukcesu, a jakie nas ograniczają i są dla nas barierą nie do przeskoczenia?


Ludzie od zawsze nienawidzą swojej człowieczej doli. Źle się przystosowują do tego kim są. Obserwują innych, którym coś się udało i gorączkowo pożądają tego samego, a nawet dużo więcej. Tylko nieliczni szukają wzorców i starają się do nich dążyć za wszelką cenę. U większości zwykle „pogoń za sukcesem” kończy się tylko na obserwacji i kąśliwej konkluzji typu: „On miał szczęście, bo miał bogatych rodziców i dali mu pieniądze.”, czy „Temu się udało bo to pewnie złodziej, normalnemu człowiekowi by się tak nie powiodło”. U takich osób można zaobserwować cztery wyróżniające się postawy, które stanowią ograniczenia w osiągnięciu celu:
Postawa obojętna – nie obchodzi go nic, totalnie nic, z wyjątkiem siebie. Mówienie mu o solidarności daje mniej więcej taki efekt jak słoniowi o balecie. O ile jest w stanie oddalić się od swojej wspólnoty, od swojego pokolenia, od następnych pokoleń o tyle nie można go oderwać od jego własnej przyjemności. Jest obcy wszechświatowi, egoistyczny i niedosięgły. Zamieszkuje terytorium, którego granice są chronione i które nazywa się on sam. Straż graniczna nikogo nie przepuszcza.Postawa znudzona – on wszystko już widział, wszystko już poznał, wszystko słyszał, wszystko przeżył – przyznaje , że jest zmęczony. Bez wątpienia ma rację, skoro zauważa już tylko podobieństwa, nigdy różnice, bo jego percepcja przez lata się przytępiła. Jego wyobraźnia zwiędła, zanim zdał sobie z tego sprawę. Jest ofiarą zużycia i do tego akceptuje ten stan rzeczy.
Postawa cyniczna
– w błyskotliwy sposób odczytuje świat, wiecznie węsząc nieprawdę, zawsze dowodzi, że pod białym kryje się czarne, pod cnotą występek, pod altruizmem interesowność. Ma alergię na ideały, a swoją inteligencją posługuje się jak skalpelem, którym wybebesza oczywistości, pruje złudzenia i odsłania nieznane warstwy rzeczywistości; ma jednak dziwne upodobanie do wyciągania z niej tylko niepoznanej dotąd brzydoty, dopatrywania się wszędzie skrywanych kalkulacji, złych motywów działania. Dla niego celować nisko to celować właściwie. Myślenie polega na niszczeniu, dekonstrukcji, nigdy na budowie, tworzeniu. Upodobaniem do miernoty nie tylko wyraża niewielki szacunek, jaki cynik żywi do innych, ale przede wszystkim ujawnia pęd do dziwnego współzawodnictwa: „Skoro świat jest zły, bądźmy przynajmniej najgorsi”. Dążąc do oszałamiającej doskonałości uprawia kult swojej własnej inteligencji, którą utożsamia z oskarżeniem. Cynik nie ma ideałów poza jednym: własnym sukcesem. Oto jego dewiza: „Wszystko jest siebie warte, więc nic nie jest warte, poza mną, bo pokazuję to światu.”Postawa nihilistyczna - reprezentuje osobę, która w nic nie wierzy, dążąc do czystości. Jest radykałem i najchętniej stałby się Świętym Nic. „Nic nie ma żadnej wartości. Ani ja ani moje życie”. Logiczną konsekwencją nihilizmu jest samobójstwo. A z tego wynika, że prawdziwych nihilistów nie ma bo prawdziwy nihilista już nie żyje. Ci, których tyrad wysłuchujemy to nihiliści podrabiani, pozerzy albo kandydaci, którzy „chcieliby ale się boją”, krótko mówiąc niekonsekwentni. Ci, których spotykamy to co najwyżej niedoszli nihiliści.

Na szczęście nie jesteśmy skazani na ww. postawy. Możemy wybrać „naszą własną” drogę i zmienić się w każdym momencie. Należy tylko uświadomić sobie to, gdzie popełniam błąd, wyeliminować lub naprawić go i cieszyć się postawą sukcesu:Postawa sukcesu – wierzy w bogactwo świata, przyrody i ludzi, w jego obfitość, w tysiące niespodzianek, które zachowuje dla siebie. Sukces jest czujny, szuka wdzięku, wyróżnia to co złożone, wydobywa z ukrycia to co wielkie. Antagonizm ustępuje. Skupienie zwycięża nad zgiełkiem, króluje tu pobłażliwość. Sukces szuka bohaterstwa nie w agresji, bicepsach, przerażających minach, krzykach, ale w wycofaniu, tolerancji i przyzwoleniu. On zdaje sobie sprawę ze swoich słabości, ale nie ucieka się do innych sposobów, nie naśladuje siły, nie krzyczy, nie odpowiada przemocą na przemoc. Sukces charakteryzuje apetyt i zaufanie zarówno do siebie jak i do otaczającego go świata, który sam stwarza i kreuje. Andre Gide w swoim „Dzienniku” napisał: „Nie ten postępuje najzręczniej, kto ucieka, ale przeciwnie, kto bierze udział w grze.” Człowiekowi sukcesu nic nie brakuje, a jednak nie ma wszystkiego – bo kto ma wszystko? Zadowala się więc tym co ma. Więcej, on się tym rozkoszuje. Nie przeżywa frustracji podczas gdy człowiekowi zawiedzionemu, przygnębionemu, melancholijnemu, zmęczonemu brakuje wszystkiego. Jeżeli smutek jest świadomością braku, radość jest świadomością posiadania. O ile smutek dotyczy tego czego nie ma lub już nie ma – jest strapieniem po stracie kogoś, niesmakiem z powodu własnej słabości, śmiertelności, niemocy, ograniczenia, o tyle radość i sukces wynikają z pełni. Krzyczą z zadowoleniem z tego, że żyjemy tutaj, olśnieni tym co nas otacza. Sukces i radość o nic nie prosi, niczego nie żałuje, na nic się nie skarży. Celebruje i dziękuję, Sukces jest wdzięcznością. Radość daje nam ogromną lekkość pozbawiając nas: ambicji, żalu, wyrzutów sumienia, obsesji, goryczy, złudzeń, pretensji.

Nasza epoka nawet nie próbuje radości i sukcesu. Woli oszołomienie i rozrywkę, te praktyki, które odrywają nas od nudy i zgryzoty. Walczmy z tym, nie bądźmy jak wszyscy, bądźmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju.

Poniżej przedstawiam CREDO CZŁOWIEKA SUKCESU – wyznając takie wartości sukces prędzej czy później zapuka do naszych drzwi (powtarzajmy to sobie regularnie, niech te słowa wejdą nam w nawyk, nic nie stracimy, możemy tylko zyskać):Jestem człowiekiem sukcesu, ponieważ uważam, że świat jest piękny, nieograniczony, nieprzewidywalny i okrutny, ale w swoim charakterze obiektywny. Nie obwiniam świata za swoje błędy i porażki.

Jestem człowiekiem sukcesu
, ponieważ wiem, że nigdy nie będę wiedział wszystkiego ale nie marnuję czasu i każda chwila jest dla mnie nauką, a każdy człowiek nauczycielem.

Jestem człowiekiem sukcesu, ponieważ dostrzegam, że wszelka równowaga jest krucha i tymczasowa, dlatego nie spoczywam na laurach, nieustannie obserwuję siebie i innych, wyciągam wnioski i doprowadzam do pozytywnej zmiany. Mam wizję najgorszej możliwej sytuacji i zrobię wszystko, żeby jej uniknąć.

Jestem człowiekiem sukcesu, ponieważ jest mi po drodze z porażkami. Nie obawiam się ich lecz czekam na nie. Wiem, że kiedy nadejdą pokażą mi odpowiedni kierunek na mojej drodze. Wtedy zrozumiem coś nowego – coś czego teraz jeszcze nie wiem. Dzięki temu zmienię się i będę jeszcze lepszy.

Jestem człowiekiem sukcesu, ponieważ nie wierzę w postęp samoistny, nieunikniony, nieuchronny, postęp beze mnie, bez mojej woli i mojego potu.

Jestem człowiekiem sukcesu, bo to mój świadomy wybór i jedyne inteligentne rozwiązanie jakie mogę wyciągnąć z naszego absurdu.Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby