O autorze
Absolwent Akademii Dyplomatycznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Przez 9 lat pracownik Wydziału Wizyt Oficjalnych Protokołu Dyplomatycznego MSZ. Współpracował z przedstawicielami ponad 50 krajów z 6 kontynentów. Ekspert w kwestiach etykiety i savoir-vivre’u. Aktualnie zarządza Fundacją Wspierania Przedsiębiorczości Startup Support i realizuje projekty związane z promowaniem idei przedsiębiorczości oraz edukacji o niej: Startup Insider, Startup Map, Warsaw Startup Game.

Warsaw Startup Game #1 już za nami!

Laureaci dwóch pierwszych miejsc w Warsaw Startup Game #1 własne
W niedzielę 28 czerwca 2015 r. na terenach Stadionu Narodowego obyła się pierwsza edycja Warsaw Startup Game, autorskiego edukacyjnego projektu z obszaru przedsiębiorczości Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Startup Support, finansowanego min. dzięki środkom Fundacji PZU.


Impreza została uroczyście otwarta w samo południe przez Członka Zarządu Krajowego Funduszu Kapitałowego S.A. Panią Magdalenę Jagiełło-Szostak oraz Zastępcę Ambasadora Państwa Izrael w Rzeczypospolitej Polskiej Panią Ruth Cohen-Dar.


Rozgrywka w ramach gry miejskiej o tematyce ekonomicznej symulującej realia zakładania i rozwijania właśnie firmy w realiach polskiego systemu gospodarczego przyciągnęła na start łącznie 155 zespołów, które na stacjach gry realizowały różnorodne zadania i walczyły o niezwykle atrakcyjne nagrody, min. wizytę studyjną w izraelskich oazach startupowych, możliwość rozwoju własnej firmy w strukturach Inkubatora Starter lub akceleratorów BusinessLink, 6 miesięcy mentoringu w Youth Business Poland, kampanie crowdspeakingowe na iloo.pl oraz nagrody książkowe wydawnictwa MT Biznes. Wirtualne firmy mogły wziąć kredyt z banku, wykupić ubezpieczenie w PZU, wyleasingować wirtualny pojazd, wynająć wirtualne biuro w Inkubatorze Starter, zatrudnić wirtualnych pracowników, prowadzić akcję finansowania społecznościowego (crowdfundingu) publikując swoją ofertę na Twitterze, zdobywać klientów poprzez przekonanie osób spacerujących w okolicach Stadionu Narodowego do zrobienia sobie zdjęcia selfie z uczestnikami gry oraz zainwestować we własną wiedzą podejmując bezpieczną lub ryzykowną inwestycję i odpowiadając na pytania quizowe.


Równolegle do gry miejskiej toczyły się wydarzenia w Startup Zone: strefie edukacjno-wystawienniczej towarzyszącej Warsaw Startup Game. Na scenie „Strefa Wiedzy KFK S.A.” odbywały się wykłady związane z szeroko rozumianą przedsiębiorczością. A wśród wystawców znaleźli się między innymi: Ambasada Państwa Izrael, Kancelaria Szuwara&Szuwara, Startup Support, Inkubator Starter z Gdańska, Inkubator Inforin z Łodzi, iloo.pl, Flap Up, Wydawnictwo MT Biznes, Lookreatywni, oraz WebWaveCMS.


O godz. 17.00 „Strefa Wiedzy KFK S.A.” przekształciła się w finałową stację gry sygnowaną przez największą w Polsce sieć akceleratorów biznesu – „BusinessLink”. Dziesięć wirtualnych firm, które zostały najwyżej sklasyfikowane po pierwszej części rozgrywki miało szansę zaprezentować swoje pomysły na własny – już prawdziwy, a nie tylko wirtualny – biznes w formie pitchu startupowego przed ekspertami i praktykami biznesu.

W tym gronie zasiedli: Pani Anna Ozimska, (KFK S.A.), Pani Dagna Ważyńska (Knowledge Hub), Pan Dawid Bychawski (BusinessLink), Pan Marcin Wierzbicky (BusinessLink) oraz Pan Michał Pałkowski (Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Startup Support).

Zwycięzcami pierwszej edycji Warsaw Startup Game zostali Małgorzata Migdał i Jacek Migdał ze swoją wirtualną firma „Testozaur”, którzy zaledwie o 9 jednostek wirtualnego kapitału wyrażanego w symulacji waluta zwaną Kredytami (K) w pokonanym polu zostawiła Gülnur Kefeli (Turcja) i Tomasza Kołodziejczuka z ich wirtualną firmą „Meltom”.

Jako, że projekt Warsaw Startup Game bezdyskusyjnie wypełnia lukę w obszarze polskiej edukacji związanym z przedsiębiorczością, w niedalekiej przyszłości będzie kontynuowany nie tylko w Warszawie, ale również w innych miastach w Polsce.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.