O autorze
Fundacja Startup Poland jest głosem społeczności polskich startupów. Za cel stawia sobie budowanie dialogu z administracją publiczną oraz identyfikację i likwidację barier, które ograniczają rozwój nowych, innowacyjnych firm.

Zaczyna się Europejski Tydzień Startupów

Startup Europe Week
Startup Europe Week to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest promocja przedsiębiorczości oraz rozwijanie lokalnych ekosystemów startupowych. Od 1 do 5 lutego 2016 r. w ponad 250 miastach w całej Europie organizowane są spotkania mające pomóc w integracji w skali lokalnej i międzynarodowej działaczy na rzecz przedsiębiorczości. Dołącz do jednego z 12 polskich miast uczestniczących w projekcie!


Celem tego wydarzenia jest poinformowanie założycieli startupów i przyszłych przedsiębiorców o dedykowanych dla rozwoju ich firm, dostępnych w ich regionie, środkach i instrumentach finansowych oraz tych, pochodzących ze źródeł europejskich.

Polska edycja tego wydarzenia jest organizowana w 12 polskich miastach: Białymstoku, Bielsko-Białej, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Płońsku, Rzeszowie, Rybniku, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. Cała mapa lokalizacji dostępna jest pod tym linkiem.


Warszawska edycja SEW Warsaw jest zaplanowana na czwartek, 4 lutego w Campus Warsaw.

Sesje informacyjne będą prowadzone przez reprezentantów lokalnej władzy samorządowej oraz miejskiej społeczności startupowej. Tematem prezentacji będą m.in. aktualne działania dedykowane przedsiębiorcom - plany wsparcia ekosystemu, udzielane granty, ulgi podatkowe, miejska przestrzeń biurowa dla przedsiębiorców, czy inne finansowanie. Eliza Kruczkowska, Prezes Startup Poland opowie o narzędziach jakie Fundacja przygotowała dla startupów i jak z nich skorzystać. Ponadto uczestnicy dowiedzą się jakie fundusze wspierające rozwój startupów przygotowała Komisja Europejska.
Gościem specjalnym będzie Wiceminister Rozwoju, Jadwiga Emilewicz, która opowie o tym jak rząd aktywnie chce się zaangażować we wsparcie ekosystemu startupowego w Polsce. - Administracja musi wyjść zza swojego biurka, rozglądać po rzeczywistości społecznej i gospodarczej i się z nimi zmierzać – mówiła w październiku Jadwiga Emilewicz.


Wizja Pani Minister łączy się z naszą wizją, którą rysujemy w ramach fundacji Startup Poland. Mamy 100 dni na to, żeby wspólnie zaprojektować kolejne lata idealnego ekosystemu rozwoju Polskich startupów. - dodaje Anna Walkowska, jedna z organizatorek spotkania.

O zwiększeniu powiązań międzynarodowych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (WOF) opowie Grzegorz Wolff z Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urząd m.st. Warszawy. Startupy będą mogły dowiedzieć się między innymi, które firmy oraz w jakiej formie będą mogły uzyskać wsparcie w ekspansji zagranicznej.

Z kolei Przemysław Paczos z NCBiRu opowie o akceleracji spółek technologicznych w ramach programu Go_Global.pl (nabór rusza w kwietniu 2016) oraz możliwości wsparcia projektów badawczo-rozwojowych w ramach programu BridgeAlfa.

Krzysztof Mikołajewski i Beata Kubiszyn-Puka przedstawią projekt "Otwarta Warszawa" oraz podpowiedzą w jaki sposób startupy mogą wpływać na kształtowanie przestrzeni miejskiej.

Równolegle samorządy będą organizować “dni jeszcze szerzej otwartych drzwi” dla przedsiębiorców, a w czasie konferencji specjaliści z władz samorządowych będą odpowiadać na pytania od startupów. Dodatkowo odbędą się seminaria prowadzone przez lokalnych przedsiębiorców i inwestorów, którzy opowiedzą jak najlepiej wykorzystać finansowanie udostępniane przez miasto.

Startup Europe Week (SEW) to największe wydarzenie wokół przedsiębiorczości organizowane w Europie. Pomysł został zapoczątkowany przez inicjatywę Komisji Europejskiej - Startup Europe we współpracy z Komitetem Regionów, który reprezentuje europejskie regiony i samorządy.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0Podwójna jakość produktów w Europie potwierdzona. Ale to nie Polacy są gorszym sortem
0 0"Zielone kłamstwo" w Polsce. Tak próbują cię nabrać wielkie firmy
0 0Buty i piłki Adidasa polecą w kosmos. Chodzi o coś więcej niż trening dla astronautów
0 0Plan Szwedów: ZERO ofiar śmiertelnych na drogach. Oto czego możemy się od nich nauczyć
0 0Wyniki finansowe Ubera znów nisko pod kreską. Inwestorzy tracą cierpliwość

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Ujawniają kulisy współpracy ze znaną siecią sklepów. Dziesiątki milionów długów i próby samobójcze
0 0Sapkowski przyznaje, że spór z CD Projektem go przerósł. "Pieniądze nic dla mnie nie znaczą"

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili