NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Co musi się stać w Polsce, żeby wzrosły płace?
  5 rzeczy, które muszą się wydarzyć, aby polscy pracodawcy zaczęli podnosić pensje swoim pracownikom

  Dlaczego mimo polepszenia się sytuacji na polskim rynku pracy, płace pracowników nie wzrastają?Dlaczego pomimo optymistycznych prognoz, większość pracodawców w Polsce nie zamierza podnosić pensji? Skąd taki opór wśród polskich przedsiębiorców i co musiałoby się zdarzyć, aby ta sytuacja uległa zmianie?

 • Ralph Talmont: "Polacy nie bójcie się porażek"
  Australijczyk mieszkający w Polsce. "Polacy nie bójcie się porażek i cieszcie sukcesem innych. Tak łatwiej żyć"

  Ralph Talmont zamienił daleką Australię na Polskę. Jego pierwszy biznes w naszym kraju okazał się klapą. Ale nic sobie z tego nie robi, a przy okazji namawia Polaków: przestańcie się bać własnych porażek i zacznijcie cieszyć sukcesem innych.

 • Prototyp kamery opracowany przez dr inż. Przemysława Sękalskiego.
  Dr Przemysław Sękalski twórca kamery, którą interesują się międzynarodowe koncerny

  "Mój mąż to ge­niusz! On umie ro­bić ab­so­lut­nie wszys­tko, z wyjątkiem pieniędzy" powiedziała kiedyś żona Alberta Einsteina. W naszym nowym cyklu "Milionerzy Polskiej Nauki" będziemy pokazywać naszych naukowców - laureatów konkursu Lider organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), którzy w przeciwieństwie do twórcy teorii względności pokazują, że bycie naukowcem opłaca się także w wymiarze finansowym.

 • Dotychczas odbyło się pięć edycji programu Lider, w których wyłoniono 178 laureatów
  NCBR po raz szósty wyłonił liderów polskiej nauki

  34 młodych naukowców otrzyma w tym roku wsparcie finansowe dla swoich projektów w ramach projektu Lider. Sukces w konkursie to dla zwycięzców, oprócz dodatkowych środków finansowych, także szansa na stworzenie i zarządzanie własnym zespołem badawczym.

 • Już wkrótce w podobnych paczkomatach będziemy mogli odbierać zakupioną w internecie żywność.
  Żywność odbierana z paczkomatu? Usługa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

  „Technologia przesyłu i dostawy towarów FMCG za pośrednictwem prototypowej sieci zautomatyzowanych urządzeń” a prościej system paczkomatów na żywność opracowany przez specjalistów z Grupy Integer.pl znalazł się na liście projektów rekomendowanych przez NCBR do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Nie wiadomo ile funduszy ostatecznie otrzyma projekt boksów na żywność, ale jego twórcy liczą na wsparcie rzędu 10 mln zł. Jeśli je otrzymają, żywność kupowana online i odbierana z minisejfów może się pojawić jeszcze w tym roku.

 • 9 cech, po których poznasz Millennialsa według Deloitte

  Dziwnie mówić o pokoleniu Y poprzez suche dane z raportu ekspertów. W końcu to przecież pokolenie, które wymyka się sztywnym regułom i łamie standardy myślenia o życiu, pracy, hobby i swojej roli w tych obszarach. Dlatego najważniejsze dane z czwartej edycji raportu Deloitte „Pierwsze kroki na rynku pracy – Liderzy przyszłości” postanowiliśmy zawrzeć w 9 punktach, które obrazują, kim jest przedstawiciel pokolenia Y czyli tzw. millennials.

 • Strajki od lat wpisują się w polski krajobraz pracowniczy.
  "To pracownicy zaczynają dyktować warunki." Skoro jest tak dobrze, to dlaczego tego nie czuć, choćby po wysokości płac

  Najnowszy raport międzynarodowej firmy rekrutacyjnej Hays, opracowany we współpracy z Oxford Economics – Hays Global Skills Index 2015, podobnie jak i inne tegoroczne badania ekspertów, analizujące aktualną sytuację na rynku pracy w Polsce, dowodzą, że jest dobrze, a rynek z ukierunkowania na pracodawców, ewidentnie przechyla szalę w kierunku pracownika.

 • Kazimierz Rzadkosz góral z Gliczarowa Górnego (gm. Biały Dunajec) wynalazca nowego rodzaju silnika
  Góral samouk skonstruował super lekki silnik. Chcą go zagraniczne koncerny, ale nie Polacy

  Być może mamy pod nosem polski wynalazek, o które biłyby się światowe firmy motoryzacyjne. Kto by bowiem nie chciał mieć silnika, który ma wydajność na poziomie nie 20-30, ale 80-90 proc.? Takiego, który jeździć może na biogaz i jest tak cichy, że można by go instalować w wojskowych łodziach podwodnych, poprawiając ich szpiegowski charakter. Cóż z tego skoro polski wynalazca nie może zyskać dofinansowania z budżetu państwa na testy swojej konstrukcji, a żaden z polskich inwestorów nie chce zaryzykować pełnego finansowania badań. Nie dziwmy się, jeśli za chwilę polski wynalazek kupią od Polaka Japończycy i zbiorą całą chwałę.

 • Praca bez poczucia sensu to proces powolnej degradacji i dla firmy, i dla pracownika.
  Pracuj z sensem!

  Człowiek nie może pracować bez poczucia głębszej zasadności tego co robi. To dobre na krótką chwilę, ale w dłuższej perspektywie nie sprawdza się. Dlatego jeśli chcemy się dalej rozwijać, jako przedsiębiorcy, musimy mieć na pokładzie firm wolnych ludzi, którzy będą chcieli iść dalej zawodowo pod naszą banderą, którzy będą uczciwi i lojalni, bo będzie ich z nami wiązał uczciwy kontrakt. Nowe pokolenie Y zresztą to na nas wymusi. To pokolenie, które kreuje nową rzeczywistość, bez szefów i podwładnych, na gruncie zawodowym, jak i na innych są tylko partnerzy. Dlatego już dziś potrzebna jest gruntowna zmiana zarządzania ludzkim kapitałem. Mówi o tym w rozmowie z INNPoland Dorota Jakubowska, prezes Grupy Trop, szkolącej liderów i trenerów.

 • Majsterki czyli: (od lewej) Basia, Alicja i Sylwia - piękne i uzbrojone
  Nie rzuciły korporacji, ale znalazły czas na realizację pasji. „Majsterki” tworzą Rzemieślniczą Pracownię Kobiet

  Sylwia, Basia i Ala – kobieca trójca, znana już dość dużej grupie amatorów zajęć z serii „zrób to sam”, teraz we współpracy z Klaudią z Moi Mili oraz Julią z LofLov, postanowiły stworzyć w Warszawie warsztatowe miejsce spotkań dla wszystkich zainteresowanych samodzielnym tworzeniem rzeczy. I mimo iż potrafią już niemal wszystko zrobić samodzielnie, to jednak jest jeszcze parę rzeczy, w których pomoc fachowców by im się przydała. Dlatego dziewczyny postanowiły poprosić o wsparcie. Właśnie wystartowała ich aukcja na „PolakPotrafi”, w ramach której można zdobyć naprawdę fajne nagrody.

O sobie

Reporterka, pasjonatka pisania. Pisaniem zastępuje mówienie, które na żywo jej nie wychodzi. W roli opowiadacza historii i komentatora rzeczywistości od kilkunastu lat, głównie w prasie codziennej, a gościnnie w periodykach. Ciekawa świata i wciąż poszukująca odpowiedzi. Miłośniczka czarnego humoru, bibliofilka, veganka. Wierna radzie marka Twaina: 'Kiedykolwiek znajdziesz się po stronie większości, to czas, aby się zatrzymać i dokonać refleksji".