NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Historia młodej lekarki. Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.
  W prywatnej przychodni przez jeden dzień zarobi tyle, ile przez cały miesiąc w szpitalu. Spowiedź lekarki

  Kojarzycie scenę z “Dnia Świra”, kiedy Adaś Miauczyński pochodzi do okienka po wypłatę? Po latach nauki, uzyskaniu dyplomu z wyróżnieniem i dwóch dekad pracy w zawodzie dostaje pensję wynoszącą nieco ponad 700 zł. Pada wtedy sławetne “jakby mi ktoś dał w mordę”. Podobnie poczuła się Karolina, doktor nauk medycznych ze specjalizacją z chirurgii. Kiedy w szpitalu zaproponowano jej pracę na 1/4 etatu za uwaga, 560 zł., chciała zmienić zawód. Za bardzo jednak kocha leczyć, dlatego porzuciła ideały i zatrudniła się w prywatnej przychodni. Co prawda, nie do końca spełnia się zawodowo, ale za to jest wstanie normalnie żyć: opłacić rachunki, kupić jedzenie, wyjść ze znajomymi do miasta. W jeden dzień zarabia tyle, ile w szpitalu przez miesiąc. Oto historia lekarki wyklętej.

 • Janusze binzesu widziani oczami Rynn Rysuje. Rysunek umieszczamy, za zgodą i wiedzą autorki
  Znana rysowniczka idzie na wojnę z Januszami Biznesu. W sieci rozpętała się prawdziwa burza

  Na swoim profilu na Facebooku ma prawie 31 tys. fanów i obserwujących. Jej rysunki w zabawny sposób przedstawiają codzienne problemy. Zarówno twórczość Rynn Rysuje, jak i wielu innych artystów, wykorzystują firmy. Robią to bez pytania i z pełną premedytacją. W ten sposób promują swoje produkty. W końcu środowisko rysowników powiedziało “basta”. Oto w jaki sposób protestują. Rozmawiamy z Katarzyną Gabrysz, znaną jako Rynn Rysuje.

 • Zwycięskie projekty w konkursie na polski samochód elektryczny ElectroMobility Poland
  Polskie auto elektryczne to kpina w żywe oczy. Na prostych przykładach pokażę ci, jak projekt urąga twojej inteligencji

  Nie mamy wiedzy, doświadczenia ani pieniędzy. Nie brakuje nam za to optymizmu, skoro wciąż utrzymujemy, że możemy własnymi siłami rozpocząć produkcję polskiego samochodu elektrycznego. Cóż, Polacy widać wciąż jeszcze wierzą w cuda.