NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Własna firma to wyzwania, ale i szansa na rozwój
  Z jakimi problemami najczęściej muszą mierzyć się drobni przedsiębiorcy – czyli mikrobiznes w Polsce

  Prowadzenie własnej firmy, nawet małej, to marzenie wielu Polaków. Rzeczywistość jednak może okazać się niezwykle trudna i wiązać się z wieloma przeszkodami. Jednym z głównym problemów, z jakimi zmagają się właściciele małych i średnich przedsiębiorstw to utrata płynności finansowej. Ale tych bolączek niestety jest więcej, co nie znaczy jednak, że nie warto spróbować i założyć własnej firmy. Rozwiązań problemów też bowiem jest wiele.

 • Kryptowaluty to fenomen na skalę światową
  Bitcoin, czyli „cyfrowe złoto” - fenomen kryptowaluty, który może zmienić oblicze świata

  Bitcoin, czyli kryptowaluta, zdawałoby się wirtualny twór - który jednak można wymienić na konkretne pieniądze. Czy jest to przyszłość ludzkości? Czy niebawem wszyscy będą obracać wirtualnymi pieniędzmi? W rozmowie z Ivanem Petukhovskim, współzałożycielem giełdy EXMO, ekspertem ds. technologii blockchain i FinTech, o rozwoju kryptowaluty we współczesnym świecie i jej fenomenie w XXI wieku czy międzynarodowej giełdzie, która żyje dzięki internetowym pieniądzom.

 • Faktoring jest coraz bardziej popularną usługą
  Faktoring w pigułce. Co musisz wiedzieć, zanim skorzystasz z tej popularnej usługi?

  Płynność finansowa jest podstawą istnienia małych i średnich firm. Niestety kontrahenci nie zawsze płacą na czas. Z doświadczenia zna to zapewne większość przedsiębiorców. A gdyby tak faktury opłacała na czas zewnętrzna firma? Faktoring robi się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem również dla polskich firm.

 • Dla wymagających profesjonalistów. Te laptopy są tak wytrzymałe, że przeszły wojskowe testy

  Każdy przedsiębiorca wie, że podstawą dobrej firmy są wykwalifikowani pracownicy oraz… świetny sprzęt. Bez tego drugiego nie sposób jest działać w biznesie na najwyższym poziomie. Dlatego, jeśli myślisz poważnie o swojej firmie, zainwestuj w odpowiednie i sprawdzone produkty.

 • Bezdech senny często objawia się chrapaniem, dlatego m.in. jest bagatelizowany
  Bezdech senny może być groźny, dlatego nie bagatelizuj go i się zbadaj

  O bezdechu sennym mówimy, gdy podczas snu ustaje oddech na dłużej niż 10 sekund. Jest to stan bardzo groźny dla zdrowia, niestety często bagatelizowany, gdyż objawia się nierzadko chrapaniem, które jest powodem do żartów. Tymczasem bezdech senny może stać się przyczyną wypadków komunikacyjnych. W tej chwili możliwe już jest zbadanie tej dolegliwości – warto to zrobić, by nie narażać siebie i innych.

 • Wizjonerzy. Kilka najbardziej szalonych pomysłów biznesowych realizowanych nad Wisłą

  Własny biznes to szansa na realizację swoich marzeń i planów. To także możliwość samodzielnego podejmowania decyzji. Polacy nie raz udowadniali, że mają doskonałe pomysły na start-upy. Niektóre wizje własnej działalności mogą jednak zaskoczyć niejedną osobę. Przedstawiamy kilka najbardziej niesamowitych pomysłów, niektóre z nich mogą wbić Was w fotel.

 • Zespół Conceptos Plasticos.
  Ostatnie dni zgłoszeń do konkursu dla start-upowców, w którym można zgarnąć milion dolarów!

  Tylko do 31. października można przesyłać swoje zgłoszenia do trzeciej już edycji konkursu Chivas The Venture, międzynarodowego konkursu dla start-upowców, w którym główną nagrodą jest 1 milion dolarów. Jeśli twoja działalność zmienia świat na lepszy, rozwiązuje problemy środowiskowe lub społeczne to, to wydarzenie jest jak najbardziej skierowane właśnie do ciebie. Dłużej nie zwlekaj i zgłoś swoją firmę!