NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Microsoft otworzył w warszawskiej siedzibie Microsoft Technology Center, centrum realizacji projektów dla klientów i partnerów.
  Centrum dowodzenia do zadań specjalnych. Microsoft wystawił swoich najlepszych komandosów

  Microsoft Technology Center, bo tak oficjalnie nazywa się centrum dowodzenia zadaniami specjalnymi w Microsofcie, to ogromny atut dla firm, które chcą budować swoje rozwiązania na technologii amerykańskiej korporacji. To miejsce, gdzie nie ma pojęć "nie da się" czy "to za trudne". To miejsce to rodzaj dźwigni - popchnie do przodu każdy projekt informatyczny.

 • Surface Duo - prototypowy, składany smartfon Microsoftu na Androidzie, który dostał certyfikację Google Play.
  Świat stanął na głowie, Microsoft dogadał się z Google. Nowy Windows i składane Surface'y

  Microsoft dołożył do pieca. Na tegorocznej premierze nowości sprzętowych Surface aż się od nich zatrzęsło. Choć każda z nich jest ciekawa, show skradły dwie - WindowsX oraz Surface Duo - składany smartfon na Androidzie. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że Microsoft dogadał się z Google.

 • Projekt budżetu 2020 został zaakceptowany przez rząd. Wprowadzono w nim m.in. zniesienie limitu 30-krotności składek ZUS.
  Nazywacie nas "nieprawdziwymi Polakami", ale wyciągacie ręce po kasę

  Nie podnosimy podatków, obniżamy je - wypowiadane na prawicy zapewnienia to wolne żarty. Bo przecież podwyżka podatku, który nie nazywa się podatkiem, to już nie podwyżka, to przecież społeczna odpowiedzialność. A ty, podatniku, zamknij się i płać. Pod tym kocykiem rząd chce znieść limit 30-krotności składki ZUS.

 • Premiera nowego flagowca Huawei Mate 30 Pro
  Piękna bestia, której nikt nie chce. Nie skreślajcie jeszcze Huaweia

  Huawei uniósł gardę i przyjmuje ciosy. Inne chińskie słonie, mimo swojego pochodzenia, są bezpieczne, mają Androida i mogą do woli podgryzać Huaweia. Ale wróżby, że Huawei jest w odwrocie, są mocno przesadzone.

 • Linia telewizorów Samsung QLED 8K, promowana na targach IFA w Berlinie.
  Wszyscy ciągle o tym 8K. Tymczasem prawdziwy geniusz Samsunga leży gdzie indziej

  Powiedzieć, że obraz w tym telewizorze to żyleta, to nic nie powiedzieć. Samsung promuje linię telewizorów QLED 8K. I gdy inni utyskują na to 8K, a że nie ma treści, a że za drogie, a że w ogóle po co komu to potrzebne, ja doradzam spojrzeć na sprawę z innej strony. Nie o 8K tu chodzi - prawdziwa gwiazda zaszyta jest głęboko pod marketingowym płaszczykiem.

 • Samsung, First Data i Visa przeniosły terminal płatniczy do aplikacji - SoftPOS
  Wreszcie jesteśmy w czymś pierwsi. Aplikacja w smartfonie zastąpi terminal płatniczy

  To bardzo ciekawa nowość z targów IFA. Udało się przemienić smartfon w terminal płatniczy. Dotykasz kartą telefonu, czekasz krótką chwilę, dochodzi do transakcji. Stoi za tym potężny triumwirat - Samsung, Visa i Fiserv reprezentowany tu przez First Datę.

 • Składany Galaxy Fold, pierwszy składany smartfon Samsunga. W wersji, która trafi do sklepów, ma się już nie łamać.
  Złamanie się zrosło. Kosmiczny smartfon Samsunga wraca do gry

  To było pełne zachwytu "och i ach" świata technologii, które szybko stało się jękiem zawodu i szyderczym śmiechem. Samsung przełknął tę żabę, pozbierał się, poprawił i znów zaprezentował światu swój gwiazdorski smartfon - składany Galaxy Fold, Pierwszy Tego Imienia, który wprowadza na rynek zupełnie nową kategorię smartfonów.

 • Huawei wolałby pozostać przy Androidzie. Jednak nawet przedstawiciele firmy przyznają, że sytuacja jest niepewna, a Android może odejść. Dlatego firma pokazała swój autorski system operacyjny - HarmonyOS.
  "Zupełnie inny niż Android i iOS". Huawei pokazał światu nowy system operacyjny HarmonyOS

  Huawei zaprezentował nowy system operacyjny HarmonyOS. Choć firma woli pozostać przy Androidzie, ubezpiecza się na każdą ewentualność, skoro USA i Chiny wciąż szturchają się łokciami. Co znajdziemy w zaprezentowanym dziś nowym OS?

 • Michał Kiciński, współtwórca CD Projektu i sukcesu gry "Wiedźmin" oraz Krzysztof Majdan, redaktor naczelny INNPoland.pl. Michał Kiciński jest bohaterem cyklu wywiadów interaktywnych - Co teraz.
  O początkach "Wiedźmina", depresji i i wiecznym niewyspaniu. Interaktywny wywiad z Michałem Kicińskim

  Michał Kiciński to kopalnia inspiracji. Zrealizował młodzieńcze założenie o 9-cyfrowym majątku przed 30. rokiem życia. Zapłacił jednak wysoką cenę - wypalenie, chroniczne zmęczenie, poszukiwanie nowego sensu. O początkach "Wiedźmina" i negocjacjach z A. Sapkowskim, o pracy w CD Projekt, o depresji, medytacji i ayahuasce, last but not least - o nieoczywistych nowych biznesach i inwestycjach Michała - to temat kolejnego odcinka cyklu wywiadów interaktywnych "Co teraz".

 • Michał Smida, założyciel fintechu Twisto. To aplikacja do płatności połączona z wielowalutową kartą kredytową. Firma jesienią wchodzi do Polski i już prowadzi rekrutację
  Nawrócony bankowiec wchodzi do Polski. Karta wielowalutowa i kredyt z aplikacji dla niecierpliwych

  Michał Šmída pracował w finansjerze w czasach kryzysu, rzucił tę pracę, poległ na swoim pierwszym biznesie - czeskiej wersji Paczkomatów, aż wreszcie postanowił ulepszyć bank i to okazało się celnym strzałem. Twisto to czeska aplikacja do bieżących płatności, z kartą wielowalutową i opcją kredytową. Z jednej strony bezpośredni rywal Revoluta, z drugiej - jego uzupełnienie. Michał Šmída, twórca firmy, w rozmowie z INNPoland.pl opowiada, co przygotował dla Polskiego rynku na zbliżający się debiut.

O sobie

Zacząłem od stażu w naTemat. Po roku byłem już w Gazecie Wyborczej, gdzie mój warsztat rozwijali najlepsi polscy redaktorzy. Następnie trafiłem do DGP, by w końcu pożegnać się z drukiem i wrócić do internetu. Przez 2 lata współtworzyłem polską wersję Business Insidera. W końcu, mądrzejszy i znacznie bardziej siwy, wróciłem tam, gdzie wszystko się zaczęło, by objąć stery serwisu INNPoland.pl. Specjalizuję się w tematyce biznesowo-technologicznej. Jestem współautorem, wraz z Michałem Wąsowskim, jak dotąd pierwszego i jedynego wywiadu, jakiego prezes Microsoftu Satya Nadella udzielił polskim dziennikarzom. Materiał został opublikowany także w języku angielskim. Prowadziłem warsztaty z komunikacji z mediami. Myślisz, że umiesz w informacje prasowe? Dowiodę ci, że się mylisz.