NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Google twierdzi, że dla już funkcjonujących w obiegu smartfonów Huawei aplikacje takie jak YouTube czy Mapy będą cały czas dostępne.
  Trump unieważnia małżeństwo Google i Huaweia. Co to oznacza dla użytkowników? [SCENARIUSZE]

  Google, przymuszony decyzją prezydenta, wycina Huaweia z licencjonowania Androida. Co to znaczy dla użytkowników? Czas żegnać się z Gmailem i usługami Google, do których się przyzwyczailiśmy? Oto potencjalne scenariusze.

 • Krzysztof Majdan, redaktor naczelny INNPoland.pl. Premiera pierwszego odcinka "Co teraz?" - nowego cyklu interaktywnych wywiadów INNPoland.pl.
  Oto dziennikarski "Bandersnatch". Pierwszy wywiad interaktywny, zdecyduj, co zrobi prowadzący [TYLKO U NAS]

  Zapraszamy do naszego małego eksperymentu. Oto nowy cykl INNPoland.pl - "Co teraz?". To wywiady interaktywne, w których to widz decyduje o kolejności pytań i tym, co stanie się na ekranie, niejako przeprowadzi mnie przez cały wywiad. Bohaterką pierwszego odcinka jest Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, dyrektor zarządzająca Google Polska. W materiale znajdziesz niepublikowane dotąd informacje: jaką osobowość ma asystent Google, jak wyglądały początki firmy w Warszawie, dlaczego pierwsi pracownicy firmy oglądali w tle telewizję z wróżkami.

 • Piotr Granicki, twórca Custom Art. Przygodę z produkcją słuchawek zaczynał od zera, metodą prób i błędów. Dziś jego słuchawki noszą wielkie gwiazdy muzyki.
  Te słuchawki to kolumny w uszach. Polska firma przebojem weszła do gry o audiofila

  Polska firma, o której masowy konsument zapewne nie słyszał, sprzedaje swoje słuchawki do ponad 60 krajów. Równie dobrze można je nazwać kolumnami w uszach. Noszą je gwiazdy sceny muzycznej, tak polskiej jak i zagranicznej. - Mój początkowy kapitał zakładowy to 3 tys. zł. Kupiłem w telekomie iPhone’a i szybko sprzedałem. Najtańsza wtedy pożyczka na rynku – śmieje się Piotr Granicki, twórca Custom Art.

 • Piotr Zaniewicz, współtwórca Righthello w wywiadzie z INNPoland.pl opowiada o początkach przygody w biznesie, porażkach i sukcesach. To obszerna lekcja, która innemu startuperowi może oszczędzić zgryzoty.
  Startuper szczerze o błędach. "Robiliśmy już 500 tys. zł przychodu miesięcznie. I to nas zabiło"

  Im wyżej się wzniesiesz, tym mocniej zaboli upadek. To historia startupu, który dał się oczarować inwestorom, historia firmy, która rosła zbyt szybko. Historia założyciela, który pozwolił sobie „wjechać na ambicję”, który z dnia na dzień musi zwolnić 30 osób. Historia błędów, na których można się wiele nauczyć. Historia, która w gruncie rzeczy, dobrze się kończy. Piotr Zaniewicz, twórca Righthello, powoli wychodzi na prostą, choć cena była wysoka. W szczerej spowiedzi dzieli się wnioskami z porażek i sukcesów skalowania biznesu. Lektura obowiązkowa dla każdego startuppera.

 • Marian Owerko kierował Bakallandem ponad 20 lat. Teraz przed nim inne wyzwania, m.in. mentoring.
  Twórca Bakallandu o inwestowaniu: "Proste, jak przejechanie na nartach przez drzwi obrotowe"

  Biznes rozkręcił jeszcze jako student, dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorców w kraju. Po oddaniu sterów Bakallandu, który założył i którym kierował przez ponad 20 lat, nie osiada na laurach. Marian Owerko, prezes funduszu Uno Capital, w rozmowie z INNPoland.pl opowiada o swoich początkach w biznesie, niełatwej pracy inwestora i mentoringu.

 • Alicja Kornasiewicz, dyrektor zarządzająca Morgan Stanley w Europie środkowo-wschodniej.
  Żelazna dama polskiego biznesu. "Życie składa się głównie z porażek, ale to wzmacniająca prawda"

  To do dziś jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Ktokolwiek z nią pracował dobrze wie, że nie ma z nią żartów. Twarda, zdecydowana, dysponująca ogromnym zasobem wiedzy, którą chce się dzielić. Rozmowa o karierze i rynku pracy z Alicją Kornasiewicz, aktualnie zarządzającą Morgan w naszym regionie Europy, była wiceminister skarbu i szefowa banku Pekao.

 • Andrzej Klesyk, były, wieloletni prezes PZU, mentor fundacji Mentors4Starters
  Prezes-legenda o mentoringu. "Nigdy nie zwalniam ludzi za głupotę, tylko powtórną głupotę"

  Menedżer - legenda, absolutna czołówka polskiej myśli zarządzania. Andrzej Klesyk, były wieloletni prezes PZU, inny niż wszyscy przed nim i po nim - nikomu się w pas nie kłaniał, nie był prezesem na telefon, rządził tak, jak uważał za najlepsze dla organizacji. Jest jednym z mentorów w programie Mentors4Starters. - Część młodych ludzi zapomina, że wiedza wyczytana w internecie to jedno, potrzebny jest mistrz, klasztor Szaolin, gdzie nauczą cię najtrudniejszych rzeczy. "Mentoruję”, bo chciałbym kiedyś być dla kogoś maluteńkim mistrzem - mówi w obszernym wywiadzie dla INNPoland.pl.

 • Jakub Juszczyk, założyciel GrupaWsparcia.pl, zwycięzca tegorocznej edycji Total Startupper
  Dawno nie widziałem bardziej autentycznego startupu. Zaskakujący finał konkursu Total Startupper

  Obserwuję zawodowo startupy od lat. Pewna powtarzalność, problemy branży, o których raczej głośno się nie mówi, a które przykrywane są płaszczem wielkich, dobrze brzmiących słów, sprawiają, że łatwo ulec jakiemuś zmanierowaniu, zasiedzeniu. I bez bicia przyznaję w tym momencie, że tak autentycznego, tak właściwego człowieka na odpowiednim miejscu, dawno nie widziałem. To zwycięzca ostatniej edycji konkursu Total Startupper, startup GrupaWsparcia.pl założony przez Kubę Juszczyka.

 • Chińska marka OPPO zadebiutuje w Polsce 31 stycznia 2019 r. Na zdjęciu najlepszy i najdroższy model tej firmy - OPPO Find X
  Zapewne nie słyszałeś o tej marce. To czarny koń wśród smartfonów, wkrótce debiutuje w Polsce

  Jeśli nie interesujesz się rynkiem smartfonów, zapewne nie słyszałeś o telefonach OPPO. W Polsce, przynajmniej z początku, będzie kojarzony jako tzw. b-brand, niemniej to tylko pierwsze wrażenie. Na świecie już dawno przegonił z pozoru ugruntowane marki, które w segmencie smartfonów znacznie podupadły na znaczeniu, jak Sony czy LG.

 • Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska podczas uruchomienia pierwszej w Polsce sieci 5G w centrum Warszawy
  Stało się. T-Mobile właśnie odpalił pierwszą w Polsce sieć 5G

  Wyścig telekomów, mający wprowadzić nas w nową erę internetu mobilnego, ma nowego faworyta. T-Mobile uruchomił właśnie W Warszawie pierwszą działającą sieć mobilną 5G, z zasięgiem ograniczonym na razie do centrum stolicy.

O sobie

Zacząłem od stażu w naTemat. Po roku byłem już w Gazecie Wyborczej, gdzie mój warsztat rozwijali najlepsi polscy redaktorzy. Następnie trafiłem do DGP, by w końcu pożegnać się z drukiem i wrócić do internetu. Przez 2 lata współtworzyłem polską wersję Business Insidera. W końcu, mądrzejszy i znacznie bardziej siwy, wróciłem tam, gdzie wszystko się zaczęło, by objąć stery serwisu INNPoland.pl. Specjalizuję się w tematyce biznesowo-technologicznej. Jestem współautorem, wraz z Michałem Wąsowskim, jak dotąd pierwszego i jedynego wywiadu, jakiego prezes Microsoftu Satya Nadella udzielił polskim dziennikarzom. Materiał został opublikowany także w języku angielskim. Prowadziłem warsztaty z komunikacji z mediami. Myślisz, że umiesz w informacje prasowe? Dowiodę ci, że się mylisz.