NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Linia telewizorów Samsung QLED 8K, promowana na targach IFA w Berlinie.
  Wszyscy ciągle o tym 8K. Tymczasem prawdziwy geniusz Samsunga leży gdzie indziej

  Powiedzieć, że obraz w tym telewizorze to żyleta, to nic nie powiedzieć. Samsung promuje linię telewizorów QLED 8K. I gdy inni utyskują na to 8K, a że nie ma treści, a że za drogie, a że w ogóle po co komu to potrzebne, ja doradzam spojrzeć na sprawę z innej strony. Nie o 8K tu chodzi - prawdziwa gwiazda zaszyta jest głęboko pod marketingowym płaszczykiem.

 • Samsung, First Data i Visa przeniosły terminal płatniczy do aplikacji - SoftPOS
  Wreszcie jesteśmy w czymś pierwsi. Aplikacja w smartfonie zastąpi terminal płatniczy

  To bardzo ciekawa nowość z targów IFA. Udało się przemienić smartfon w terminal płatniczy. Dotykasz kartą telefonu, czekasz krótką chwilę, dochodzi do transakcji. Stoi za tym potężny triumwirat - Samsung, Visa i Fiserv reprezentowany tu przez First Datę.

 • Składany Galaxy Fold, pierwszy składany smartfon Samsunga. W wersji, która trafi do sklepów, ma się już nie łamać.
  Złamanie się zrosło. Kosmiczny smartfon Samsunga wraca do gry

  To było pełne zachwytu "och i ach" świata technologii, które szybko stało się jękiem zawodu i szyderczym śmiechem. Samsung przełknął tę żabę, pozbierał się, poprawił i znów zaprezentował światu swój gwiazdorski smartfon - składany Galaxy Fold, Pierwszy Tego Imienia, który wprowadza na rynek zupełnie nową kategorię smartfonów.

 • Huawei wolałby pozostać przy Androidzie. Jednak nawet przedstawiciele firmy przyznają, że sytuacja jest niepewna, a Android może odejść. Dlatego firma pokazała swój autorski system operacyjny - HarmonyOS.
  "Zupełnie inny niż Android i iOS". Huawei pokazał światu nowy system operacyjny HarmonyOS

  Huawei zaprezentował nowy system operacyjny HarmonyOS. Choć firma woli pozostać przy Androidzie, ubezpiecza się na każdą ewentualność, skoro USA i Chiny wciąż szturchają się łokciami. Co znajdziemy w zaprezentowanym dziś nowym OS?

 • Michał Kiciński, współtwórca CD Projektu i sukcesu gry "Wiedźmin" oraz Krzysztof Majdan, redaktor naczelny INNPoland.pl. Michał Kiciński jest bohaterem cyklu wywiadów interaktywnych - Co teraz.
  O początkach "Wiedźmina", depresji i i wiecznym niewyspaniu. Interaktywny wywiad z Michałem Kicińskim

  Michał Kiciński to kopalnia inspiracji. Zrealizował młodzieńcze założenie o 9-cyfrowym majątku przed 30. rokiem życia. Zapłacił jednak wysoką cenę - wypalenie, chroniczne zmęczenie, poszukiwanie nowego sensu. O początkach "Wiedźmina" i negocjacjach z A. Sapkowskim, o pracy w CD Projekt, o depresji, medytacji i ayahuasce, last but not least - o nieoczywistych nowych biznesach i inwestycjach Michała - to temat kolejnego odcinka cyklu wywiadów interaktywnych "Co teraz".

 • Michał Smida, założyciel fintechu Twisto. To aplikacja do płatności połączona z wielowalutową kartą kredytową. Firma jesienią wchodzi do Polski i już prowadzi rekrutację
  Nawrócony bankowiec wchodzi do Polski. Karta wielowalutowa i kredyt z aplikacji dla niecierpliwych

  Michał Šmída pracował w finansjerze w czasach kryzysu, rzucił tę pracę, poległ na swoim pierwszym biznesie - czeskiej wersji Paczkomatów, aż wreszcie postanowił ulepszyć bank i to okazało się celnym strzałem. Twisto to czeska aplikacja do bieżących płatności, z kartą wielowalutową i opcją kredytową. Z jednej strony bezpośredni rywal Revoluta, z drugiej - jego uzupełnienie. Michał Šmída, twórca firmy, w rozmowie z INNPoland.pl opowiada, co przygotował dla Polskiego rynku na zbliżający się debiut.

 • Anna Streżyńska i Arkadiusz Szczebiot z MC2 Innovations stworzyli Carrotspot - platformę do motywowania, nagradzania i angażowania pracowników.
  "Jakaś komuna, co za wstyd, dyplomy rozdawać". Anna Streżyńska o tym, co naprawdę motywuje nas dziś do pracy

  Każdy pracodawca łamie sobie głowę nad tym, czym i jak motywować pracowników. Zatrudnieni w jednym z warszawskich biurowców mają na dachu plażę. Dla jednych coś niewyobrażalnego, dla innych zaczyna być nudne. Jak działa kij i marchewka, czy pozapłacowe dodatki dla pracowników to przekupstwo czy motywowanie? O tym w rozmowie z byłą minister cyfryzacji, założycielką MC2 Innovations Anną Streżyńską.

 • IBM X-Force Command, mobilne, taktyczne centrum dowodzenia. Firma wykorzystuje ciężarówkę do prowadzenia szkoleń, symulacji ataków hakerskich i zarządzania kryzysowego, zaadaptowanych z amerykańskiej armii
  Oto 23 tony informatycznej wspaniałości. Ale praca w niej to piekło

  Zarządzanie kryzysowe w firmie, która padła ofiarą cyberataku, to prawdziwy dom wariatów. Krzyki, nerwy, gigantyczna presja, telefon dzwoni nieustannie, akcje lecą na łeb na szyję, w każdej sekundzie firma traci X pieniędzy, klienci i media chcą informacji, ktoś prosi, ktoś grozi, a my w sumie nie wiemy, co dokładnie się dzieje.

 • Igor Mróz, autor "Zero Bullshit Management" w trakcie rozmowy z Krzysztofem Majdanem, redaktorem naczelnym INNPoland.pl
  Zarządzanie bez bullshitu. "Manager ma się zamknąć, wysłuchać, przemyśleć"

  InfoShare to zdecydowanie jedna z lepszych konferencji branżowych. Już choćby dlatego, że nie da się tam trzech kroków zrobić, by kogoś ciekawego nie poznać. Jak np. Igora Mroza, szkoleniowca, który bezlitośnie tropi i tępi, jak to poetycko ujął, "bullshit" w zarządzaniu. Swoje szkolenia prowadzi pod szyldem "Zero Bullshit Management". W rozmowie z INNPoland.pl tłumaczy, co kryje się za tą chwytliwą nazwą.

 • Google twierdzi, że dla już funkcjonujących w obiegu smartfonów Huawei aplikacje takie jak YouTube czy Mapy będą cały czas dostępne.
  Trump unieważnia małżeństwo Google i Huaweia. Co to oznacza dla użytkowników? [SCENARIUSZE]

  Google, przymuszony decyzją prezydenta, wycina Huaweia z licencjonowania Androida. Co to znaczy dla użytkowników? Czas żegnać się z Gmailem i usługami Google, do których się przyzwyczailiśmy? Oto potencjalne scenariusze.

O sobie

Zacząłem od stażu w naTemat. Po roku byłem już w Gazecie Wyborczej, gdzie mój warsztat rozwijali najlepsi polscy redaktorzy. Następnie trafiłem do DGP, by w końcu pożegnać się z drukiem i wrócić do internetu. Przez 2 lata współtworzyłem polską wersję Business Insidera. W końcu, mądrzejszy i znacznie bardziej siwy, wróciłem tam, gdzie wszystko się zaczęło, by objąć stery serwisu INNPoland.pl. Specjalizuję się w tematyce biznesowo-technologicznej. Jestem współautorem, wraz z Michałem Wąsowskim, jak dotąd pierwszego i jedynego wywiadu, jakiego prezes Microsoftu Satya Nadella udzielił polskim dziennikarzom. Materiał został opublikowany także w języku angielskim. Prowadziłem warsztaty z komunikacji z mediami. Myślisz, że umiesz w informacje prasowe? Dowiodę ci, że się mylisz.