NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Michał Smida, założyciel fintechu Twisto. To aplikacja do płatności połączona z wielowalutową kartą kredytową. Firma jesienią wchodzi do Polski i już prowadzi rekrutację
  Nawrócony bankowiec wchodzi do Polski. Karta wielowalutowa i kredyt z aplikacji dla niecierpliwych

  Michał Šmída pracował w finansjerze w czasach kryzysu, rzucił tę pracę, poległ na swoim pierwszym biznesie - czeskiej wersji Paczkomatów, aż wreszcie postanowił ulepszyć bank i to okazało się celnym strzałem. Twisto to czeska aplikacja do bieżących płatności, z kartą wielowalutową i opcją kredytową. Z jednej strony bezpośredni rywal Revoluta, z drugiej - jego uzupełnienie. Michał Šmída, twórca firmy, w rozmowie z INNPoland.pl opowiada, co przygotował dla Polskiego rynku na zbliżający się debiut.

 • Anna Streżyńska i Arkadiusz Szczebiot z MC2 Innovations stworzyli Carrotspot - platformę do motywowania, nagradzania i angażowania pracowników.
  "Jakaś komuna, co za wstyd, dyplomy rozdawać". Anna Streżyńska o tym, co naprawdę motywuje nas dziś do pracy

  Każdy pracodawca łamie sobie głowę nad tym, czym i jak motywować pracowników. Zatrudnieni w jednym z warszawskich biurowców mają na dachu plażę. Dla jednych coś niewyobrażalnego, dla innych zaczyna być nudne. Jak działa kij i marchewka, czy pozapłacowe dodatki dla pracowników to przekupstwo czy motywowanie? O tym w rozmowie z byłą minister cyfryzacji, założycielką MC2 Innovations Anną Streżyńską.

 • IBM X-Force Command, mobilne, taktyczne centrum dowodzenia. Firma wykorzystuje ciężarówkę do prowadzenia szkoleń, symulacji ataków hakerskich i zarządzania kryzysowego, zaadaptowanych z amerykańskiej armii
  Oto 23 tony informatycznej wspaniałości. Ale praca w niej to piekło

  Zarządzanie kryzysowe w firmie, która padła ofiarą cyberataku, to prawdziwy dom wariatów. Krzyki, nerwy, gigantyczna presja, telefon dzwoni nieustannie, akcje lecą na łeb na szyję, w każdej sekundzie firma traci X pieniędzy, klienci i media chcą informacji, ktoś prosi, ktoś grozi, a my w sumie nie wiemy, co dokładnie się dzieje.

 • Igor Mróz, autor "Zero Bullshit Management" w trakcie rozmowy z Krzysztofem Majdanem, redaktorem naczelnym INNPoland.pl
  Zarządzanie bez bullshitu. "Manager ma się zamknąć, wysłuchać, przemyśleć"

  InfoShare to zdecydowanie jedna z lepszych konferencji branżowych. Już choćby dlatego, że nie da się tam trzech kroków zrobić, by kogoś ciekawego nie poznać. Jak np. Igora Mroza, szkoleniowca, który bezlitośnie tropi i tępi, jak to poetycko ujął, "bullshit" w zarządzaniu. Swoje szkolenia prowadzi pod szyldem "Zero Bullshit Management". W rozmowie z INNPoland.pl tłumaczy, co kryje się za tą chwytliwą nazwą.

 • Google twierdzi, że dla już funkcjonujących w obiegu smartfonów Huawei aplikacje takie jak YouTube czy Mapy będą cały czas dostępne.
  Trump unieważnia małżeństwo Google i Huaweia. Co to oznacza dla użytkowników? [SCENARIUSZE]

  Google, przymuszony decyzją prezydenta, wycina Huaweia z licencjonowania Androida. Co to znaczy dla użytkowników? Czas żegnać się z Gmailem i usługami Google, do których się przyzwyczailiśmy? Oto potencjalne scenariusze.

 • Krzysztof Majdan, redaktor naczelny INNPoland.pl. Premiera pierwszego odcinka "Co teraz?" - nowego cyklu interaktywnych wywiadów INNPoland.pl.
  Oto dziennikarski "Bandersnatch". Pierwszy wywiad interaktywny, zdecyduj, co zrobi prowadzący [TYLKO U NAS]

  Zapraszamy do naszego małego eksperymentu. Oto nowy cykl INNPoland.pl - "Co teraz?". To wywiady interaktywne, w których to widz decyduje o kolejności pytań i tym, co stanie się na ekranie, niejako przeprowadzi mnie przez cały wywiad. Bohaterką pierwszego odcinka jest Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, dyrektor zarządzająca Google Polska. W materiale znajdziesz niepublikowane dotąd informacje: jaką osobowość ma asystent Google, jak wyglądały początki firmy w Warszawie, dlaczego pierwsi pracownicy firmy oglądali w tle telewizję z wróżkami.

 • Piotr Granicki, twórca Custom Art. Przygodę z produkcją słuchawek zaczynał od zera, metodą prób i błędów. Dziś jego słuchawki noszą wielkie gwiazdy muzyki.
  Te słuchawki to kolumny w uszach. Polska firma przebojem weszła do gry o audiofila

  Polska firma, o której masowy konsument zapewne nie słyszał, sprzedaje swoje słuchawki do ponad 60 krajów. Równie dobrze można je nazwać kolumnami w uszach. Noszą je gwiazdy sceny muzycznej, tak polskiej jak i zagranicznej. - Mój początkowy kapitał zakładowy to 3 tys. zł. Kupiłem w telekomie iPhone’a i szybko sprzedałem. Najtańsza wtedy pożyczka na rynku – śmieje się Piotr Granicki, twórca Custom Art.

 • Piotr Zaniewicz, współtwórca Righthello w wywiadzie z INNPoland.pl opowiada o początkach przygody w biznesie, porażkach i sukcesach. To obszerna lekcja, która innemu startuperowi może oszczędzić zgryzoty.
  Startuper szczerze o błędach. "Robiliśmy już 500 tys. zł przychodu miesięcznie. I to nas zabiło"

  Im wyżej się wzniesiesz, tym mocniej zaboli upadek. To historia startupu, który dał się oczarować inwestorom, historia firmy, która rosła zbyt szybko. Historia założyciela, który pozwolił sobie „wjechać na ambicję”, który z dnia na dzień musi zwolnić 30 osób. Historia błędów, na których można się wiele nauczyć. Historia, która w gruncie rzeczy, dobrze się kończy. Piotr Zaniewicz, twórca Righthello, powoli wychodzi na prostą, choć cena była wysoka. W szczerej spowiedzi dzieli się wnioskami z porażek i sukcesów skalowania biznesu. Lektura obowiązkowa dla każdego startuppera.

 • Marian Owerko kierował Bakallandem ponad 20 lat. Teraz przed nim inne wyzwania, m.in. mentoring.
  Twórca Bakallandu o inwestowaniu: "Proste, jak przejechanie na nartach przez drzwi obrotowe"

  Biznes rozkręcił jeszcze jako student, dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorców w kraju. Po oddaniu sterów Bakallandu, który założył i którym kierował przez ponad 20 lat, nie osiada na laurach. Marian Owerko, prezes funduszu Uno Capital, w rozmowie z INNPoland.pl opowiada o swoich początkach w biznesie, niełatwej pracy inwestora i mentoringu.

 • Alicja Kornasiewicz, dyrektor zarządzająca Morgan Stanley w Europie środkowo-wschodniej.
  Żelazna dama polskiego biznesu. "Życie składa się głównie z porażek, ale to wzmacniająca prawda"

  To do dziś jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Ktokolwiek z nią pracował dobrze wie, że nie ma z nią żartów. Twarda, zdecydowana, dysponująca ogromnym zasobem wiedzy, którą chce się dzielić. Rozmowa o karierze i rynku pracy z Alicją Kornasiewicz, aktualnie zarządzającą Morgan w naszym regionie Europy, była wiceminister skarbu i szefowa banku Pekao.

O sobie

Zacząłem od stażu w naTemat. Po roku byłem już w Gazecie Wyborczej, gdzie mój warsztat rozwijali najlepsi polscy redaktorzy. Następnie trafiłem do DGP, by w końcu pożegnać się z drukiem i wrócić do internetu. Przez 2 lata współtworzyłem polską wersję Business Insidera. W końcu, mądrzejszy i znacznie bardziej siwy, wróciłem tam, gdzie wszystko się zaczęło, by objąć stery serwisu INNPoland.pl. Specjalizuję się w tematyce biznesowo-technologicznej. Jestem współautorem, wraz z Michałem Wąsowskim, jak dotąd pierwszego i jedynego wywiadu, jakiego prezes Microsoftu Satya Nadella udzielił polskim dziennikarzom. Materiał został opublikowany także w języku angielskim. Prowadziłem warsztaty z komunikacji z mediami. Myślisz, że umiesz w informacje prasowe? Dowiodę ci, że się mylisz.