NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

  • Współautor doświadczenia We live in an Ocean of Air, Mike Jones, był jednym z gości konferencji New Visions of Reality.
    Trochę jak kino, trochę jak escape room. Ambitni twórcy uczą się zarabiać na nowej formie rozrywki

    Ollie Rankin, któremu zawdzięczamy niesamowite bitwy w filmowym „Władcy Pierścieni”, dziś szuka sposobów zarabiania na wirtualnej rzeczywistości. Zdaniem eksperta w najbliższej przyszłości popularnym rozwiązaniem będzie tzw. location based VR, czyli salony VR.

  • Aktor Keanu Reeves w trailerze gry Cyberpunk 2077. Znamy go m.in. z ról w seriach Matrix i John Wick.
    Akcje CD Projektu najdroższe w historii. To może być koniec "ery Wiedźmina"

    Cena akcji CD Projektu poszła w górę o ponad 5 proc. na starcie poniedziałkowej sesji. Przekroczyła 230 zł i tym samym wyznaczyła nowy rekord dla polskiego producenta gier. Wartość całej firmy wzrosła zaś do 22,4 mld zł. To efekt świetnie przygotowanej prezentacji podczas niedzielnej konferencji Microsoftu na targach E3 w Los Angeles. Cały świat słusznie ekscytuje się występem Keanu Reevesa, ale zaproszenie go do współpracy nie było jedyną rzeczą, która się Polakom udała.

O sobie

Dziennikarz i menedżer zajmujący się tematyką nowych technologii i cyberkultury. Obecnie wydawca i szef newsroomu INNPoland.pl. Wcześniej pracował jako head of technology category w Grupie Wirtualna Polska, gdzie odpowiadał za rozwój serwisów technologicznych Gadzetomania.pl, Komorkomania.pl i Fotoblogia.pl oraz zarządzanie produkcją treści dla partnerów zewnętrznych. Był też redaktorem naczelnym magazynów o grach „Komputer Świat Gry” i „Play” (Ringier Axel Springer Polska) oraz serwisu internetowego PCWorld (IDG Poland).

W mediach pracuje od 20 lat. Zaczynał jako dziennikarz magazynów i serwisów o grach i nowych technologiach (m.in. „Secret Service”, Gry-online.pl), później zajmował się tą tematyką w „Życiu Warszawy” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Był redaktorem książki „Oficjalny przewodnik po grze Wiedźmin 2”, felietonistą magazynu „Stuff”, współprowadzącym audycję „Słowotalk” w radiu Planeta FM i stałym komentatorem telewizji Hyper Plus.