NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
-
Zaczynał od nazw dla eliksirów. Dziś odpowiada za scenariusz najbardziej oczekiwanej gry na świecie
Poza umiejętnością twórczego pisania, w pracy scenarzysty gier bardzo ważne jest logiczne myślenie i szerokie horyzonty - twierdzi Marcin Blacha, story director w CD Projekt RED. Stworzony przez jego zespół scenariusz do Cyberpunka 2077 zajmie mniej więcej tyle, co osiem grubych książkowych tomów.
-
Star Trek kontra rzeczywistość. Oto jak serial doprowadził naukowca do rozpaczy
Były współpracownik NASA postanowił sprawdzić, ile czasu statek USS Enterprise ze Star Treka potrzebowałby, żeby pokonywać trasy w naszym Układzie Słonecznym, np. od Słońca do Plutona. Jego zdaniem: tak wolno, że można się załamać. Ale nie wziął pod uwagę jednej ważnej rzeczy.
-
Polska aplikacja do psychoterapii w ogniu krytyki. Ujawniamy kulisy sporu twórców z terapeutami
MindMe oferuje czat z psychoterapeutą, ale użytkownicy narzekają, że nie dostają odpowiedzi albo czekają kilka dni na jedno zdanie. Dla kogoś, kto jest na życiowym zakręcie, to niespecjalnie pomocne. Dodajmy tu, że nie mówimy o darmowej aplikacji. Odpowiadająca na te pytania terapeutka, z którą rozmawialiśmy, żali się na słaby kontakt z twórcami aplikacji i brak wynagrodzenia. Twórcy z kolei wytykają brak profesjonalizmu niektórych terapeutów, ale obiecują przyjrzenie się sprawie i usprawnienie procesów.
-
Zaczęło się od 3 mln dol. od twórcy "Gry o tron". Stworzyli za nie "Disneyland na kwasie"
Ten serial to prawdziwa perełka. Screenland pokazuje twórców gier, doświadczeń VR i innych niesamowitych projektów na styku świata cyfrowego i prawdziwego. Warto poznać barwnych bohaterów wszystkich kilkunastu historii, nie tylko tych z odcinka o inwestycji autora “Gry o tron”.
-
Netflix w poważnych tarapatach. Disney właśnie odpalił prawdziwą bombę
W ciągu kilku dni miały miejsce dwa ważne wydarzenia: Netflix przedstawił swoje wyniki finansowe (poniżej oczekiwań), a Disney ogłosił, że Avengers: Koniec gry był najbardziej dochodowym filmem w historii kina. Te dwie informacje tylko pozornie nie mają związku.
-
Trochę jak kino, trochę jak escape room. Ambitni twórcy uczą się zarabiać na nowej formie rozrywki
Ollie Rankin, któremu zawdzięczamy niesamowite bitwy w filmowym „Władcy Pierścieni”, dziś szuka sposobów zarabiania na wirtualnej rzeczywistości. Zdaniem eksperta w najbliższej przyszłości popularnym rozwiązaniem będzie tzw. location based VR, czyli salony VR.
-
Akcje CD Projektu najdroższe w historii. To może być koniec "ery Wiedźmina"
Cena akcji CD Projektu poszła w górę o ponad 5 proc. na starcie poniedziałkowej sesji. Przekroczyła 230 zł i tym samym wyznaczyła nowy rekord dla polskiego producenta gier. Wartość całej firmy wzrosła zaś do 22,4 mld zł. To efekt świetnie przygotowanej prezentacji podczas niedzielnej konferencji Microsoftu na targach E3 w Los Angeles. Cały świat słusznie ekscytuje się występem Keanu Reevesa, ale zaproszenie go do współpracy nie było jedyną rzeczą, która się Polakom udała.
O sobie
Dziennikarz i menedżer zajmujący się tematyką nowych technologii i cyberkultury. Obecnie wydawca i szef newsroomu INNPoland.pl. Wcześniej pracował jako head of technology category w Grupie Wirtualna Polska, gdzie odpowiadał za rozwój serwisów technologicznych Gadzetomania.pl, Komorkomania.pl i Fotoblogia.pl oraz zarządzanie produkcją treści dla partnerów zewnętrznych. Był też redaktorem naczelnym magazynów o grach „Komputer Świat Gry” i „Play” (Ringier Axel Springer Polska) oraz serwisu internetowego PCWorld (IDG Poland).W mediach pracuje od 20 lat. Zaczynał jako dziennikarz magazynów i serwisów o grach i nowych technologiach (m.in. „Secret Service”, Gry-online.pl), później zajmował się tą tematyką w „Życiu Warszawy” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Był redaktorem książki „Oficjalny przewodnik po grze Wiedźmin 2”, felietonistą magazynu „Stuff”, współprowadzącym audycję „Słowotalk” w radiu Planeta FM i stałym komentatorem telewizji Hyper Plus.
Napisz do niego na bartlomiej.kossakowski@innpoland.pl