Wielka korporacja właśnie przestała pytać kandydatów do pracy o studia. Zobacz dlaczego

Siedziba Ernst & Young w Londynie. Przedstawiciele firmy zbadali, że nie ma korelacji między sukcesami na uczelni i w pracy
Siedziba Ernst & Young w Londynie. Przedstawiciele firmy zbadali, że nie ma korelacji między sukcesami na uczelni i w pracy http://bit.ly/1LqCcOL/CC/PaulWilkinson
„Ukończone studia nas nie obchodzą” stwierdzili szefowie Ernst & Young (EY), globalnej firmy consultingowej z siedzibą w Londynie. Powód? Zdaniem przedstawicieli EY studia mają się nijak do tego, czy kandydat poradzi sobie w pracy.

W związku z tym, jak powiedziała brytyjskiemu wydaniu Huffington Post Maggie Stilwell, partner zarządzająca w EY, brak kwalifikacji akademickich nie będzie już przeszkodą podczas aplikowania o pracę w korporacji.

- Sprawdziliśmy grupę 400 absolwentów – powiedziała Stilwell. - Nie znaleźliśmy korelacji między tym, że ktoś dobrze radził sobie na studiach, a tym, że radzi sobie jako pracownik.

Czy w Polsce firmy zaczną stosować podobny model, czas pokaże. Dyplom uczelni wyższej od dawna nie jest przepustką do sukcesu na rynku pracy. Niektóre uczelnie, także w Polsce znalazły na to spoób jak informowaliśmy przed kilkoma tygodniami - Dobrze przemyślany projekt Uniwersytetu Łódzkiego, pozwolił ponad 500 studentom zdobyć praktyczne umiejętności zawodowe.


Źródło: Huffington Post UK
Trwa ładowanie komentarzy...