Transfer w start-upowej ekstraklasie. Lech Kaniuk przechodzi z Delivery Hero do iTaxi

Stefan Batory z iTaxi będzie miał teraz mocne wsparcie.
Stefan Batory z iTaxi będzie miał teraz mocne wsparcie. Fot. Maciej Stanik / INN:Poland
Polskie iTaxi jest na naszym rynku realną alternatywą wobec Ubera i MyTaxi. Firma prężnie sięrozwija i właśnie do zespołu dołączył Lech Kaniuk, który od trzech lat był już inwestorem. Po wypełnieniu zobowiązań zawodowych w Delivery Hero, postanowił szukać wyzwań w nowym środowisku.

Lech Kaniuk w 2012 roku sprzedał stworzony przez siebie OnlinePizza niemieckiej firmie Delivery Hero za 120 mln złotych. Umowa zobowiązywała go, aby pozostać w spółce przez kolejne dwa lata. Następnie porozumienie przedłużono do 2016 roku. W międzyczasie, za namową Łukasza Wejcherta zainwestował w iTaxi. Teraz dołączył do zespołu, już nie tylko jako inwestor, ale i menedżer, który ma pomóc rozwijać biznes.

– Strategia iTaxi pozostaje niezmienna. Przyjście Lecha, to wzmocnienie zespołu dobrym menedżerem. Staliśmy się ze start-upu firmą, więc potrzebowałem wsparcia operacyjnego – o nadziejach związanych z przyjściem Kaniuka do firmy mówi INN:Poland Stefan Batory, CEO iTaxi. – Otwieramy nowe projekty, chcemy wejść nie tylko rynek taxi, ale tez ekspresowych przesyłek. Rozmawiamy z kilkoma dużymi graczami e-commerce. Myślimy o ekspansji międzynarodowej. Będziemy dużo szybciej rosnąć niż dotychczas – wyjaśnia.


Sam Lech Kaniuk zapytany przez nas o to co wniesie, mówi o swoim doświadczeniu w skalowaniu biznesu na wiele krajów. Pracując na projektem pizzaportal miał okazję również rozwijać firmę na rynku B2C. To świetne uzupełnienie dla iTaxi, które teraz jest najmocniejsze w segmencie B2B.

Napisz do autora: tomasz.staskiewicz@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...