To się dzieje naprawdę. Największy w historii kontrakt na ochronę zgarnęła właśnie... Poczta Polska

Poczta Polska wkracza na nowy rynek: rynek bezpieczeństwa lotnisk.
Poczta Polska wkracza na nowy rynek: rynek bezpieczeństwa lotnisk. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
30 milionów złotych zarobi Poczta Polska na świadczeniu usług ochroniarskich dla lotniska Katowice-Pyrzowice. To największy kontrakt na tego typu usługi, jaki podpisała ta państwowa firma w swojej historii.

O ochronę lotniska w Katowicach zadba stu operatorów kontroli bezpieczeństwa, którzy będą doglądać lotniskowych obiektów przez cztery najbliższe lata, od połowy kwietnia począwszy. Nowy operator ma dbać o bezpieczeństwo obiektów, a także o to, by na pokład lądujących tu samolotów nie wsiadły osoby mogące stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwo lotów.

Wygląda na to, że zwycięzca przetargu szuka na siebie nowych pomysłów. – Klienci kojarzą Pocztę Polską przede wszystkim z listami i paczkami. Tymczasem jesteśmy też liderem w sektorze ochrony – podkreślał Grzegorz Kurdziel, wiceprezes zarządu PP i gość Polskiego Radia. W firmie zatrudnionych jest około 2,5 tysiąca uzbrojonych pracowników, specjalizujących się w ochronie oraz tzw logistyce gotówki. Firma dysponuje własnymi pojazdami specjalistycznymi, posiada własny ośrodek szkoleniowy z zakresu Ochrony Lotnictwa Cywilnego.

Decydujące znaczenie dla komisji przetargowej miał jeszcze inny aspekt: Poczta Polska to jedno z nielicznych przedsiębiorstw ochroniarskich, które zatrudniają swoich pracowników na umowę o pracę.

Źródło: Polskie Radio

Napisz do autora: mariusz.janik@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...