Afera w Akademii Górniczo-Hutniczej. Pracownicy przyjmowali łapówki od doktorantów

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie Facebook.com / AGH
Jedna z szacownych polskich uczelni staje po raz kolejny w obliczu kryzysu wywołanego przez nieuczciwych pracowników. Niedawno zatrzymano naukowców wyłudzających granty na nieistniejące badania, teraz – trójkę pracowników załatwiających wpisy do indeksów doktorantów.

Akcję przeprowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nie wiadomo dlaczego właśnie tę służbę zaangażowano do zatrzymania pracowników AGH.

Agenci aresztowali trzy osoby. Dwie z nich dostaną zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za pośrednictwo w załatwieniu wpisów do indeksu. Stawką było kontynuowanie studiów doktoranckich, a skorumpowani pracownicy mieli pośredniczyć w załatwianiu niejednego wpisu. Trzeci zatrzymany to osoba dająca łapówkę.

Sama uczelnia na razie nie chce komentować zatrzymania i nie informuje, na jakim wydziale pracują zatrzymane osoby. Według RMF FM chodzi o wydział zarządzania.

To już kolejna w tym roku afera korupcyjna na AGH. W marcu zatrzymano dwóch naukowców, którzy w latach 2001 – 2015 dostali łącznie 2,2 mln zł grantów naukowych na wyssane z palca badania. Oszukali (i ośmieszyli) Ministerstwo Nauki, Narodowe Centrum Nauki oraz Komitet Badań Naukowych.

źródło: RMF24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...