Powstała wersja Monopoly skrojona na miarę dzisiejszego kapitalizmu. Można w niej oszukiwać ile wlezie

Hasbro, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom graczy, przygotowało specjalną edycję Monopoly dla oszustów
Hasbro, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom graczy, przygotowało specjalną edycję Monopoly dla oszustów 123rf.com/Varga Andras/zdjęcie seryjne
Jeżeli lubisz oszukiwać w grach planszowych, ta wersja Monopoly ci się spodoba. Hasbro, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom graczy, przygotowało bowiem specjalną edycję dla oszustów.

– Niedawne badania przeprowadzone przez Hasbro ujawniły, że prawie połowa graczy próbuje oszukiwać podczas gier Monopoly, więc w 2018 roku zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby dać fanom to, czego pragnęli od zawsze – grę w Monopoly, która zachęca do oszustwtłumaczy portalowi "This Is Insider" Jonathan Berkowitz z Hasbro.

Cel gry się nie zmieni – wciąż będzie chodziło o to, by skończyć rozgrywkę z jak największą ilością pieniędzy. Nowa wersja ma jednak zachęcać do oszukiwania pozostałych graczy, tak często, jak to będzie możliwe.

Uczestnicy dostaną w tym celu nowy zestaw kart z zadaniami, które będzie można realizować w trakcie rozgrywki. Wśród nich pojawią się takie wyzwania jak kradzież pieniędzy z banku, usuwanie hoteli z cudzego pola, zbieranie opłat za własność innego gracza czy przenoszenie pionka innego zawodnika podczas swojej tury. Nagrodę można otrzymać również, gdy korzystając z nieuwagi kolegi, uda nam się wręczyć mu mniej pieniędzy, niż byliśmy winni. Na odwrocie każdej z kart znajdzie się nagroda, jakiej możemy się spodziewać za udane oszukanie innego gracza i kara – w przypadku niepowodzenia.

Hasbro postanowiło jednocześnie nieco ułatwić oszustom sprawę. W nowej odsłonie nie będzie funkcji bankiera. – Gracze mają kontrolę nad bankiem w swojej turze i przekazują go następnemu graczowi, gdy tura się kończy – wyjaśnia Berkowitz.

Edycja "Monopoly Cheater" będzie dostępna jesienią za 20 dolarów dla osób od 8. roku życia w górę. Jej pierwowzór to dzisiaj jedna z najsłynniejszych gier planszowych na świecie, sprzedała się w liczbie przekraczającej 275 mln.

Napisz do autora: adam.sienko@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...