NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Wiemy, dlaczego większość celów na 2017 rok ma 90 proc. szans na porażkę. Podpowiadamy, jak to zmienić

  Początek 2017 roku to wyznaczanie celów i postanowień. W tym czasie większość firm jest w trakcie ich ustalania lub już zakończyła ten proces. Zauważyliście, że większość metod ustalania celów kończy się w momencie ich ustalenia? Z drugiej strony czy wiecie, że ponad 90 proc. postanowień nie zostanie zrealizowanych, pomimo, iż są dobrze zdefiniowane?

 • Pomocna dłoń dla e-sklepów prosto z Brukseli

  Chyba wszystkim niezależnie od wieku, płci, czy wykształcenia grudzień kojarzy się ze świętami i... oczywiście - prezentami. Prezent dla e-przedsiębiorców postanowiła zrobić Komisja Europejska publikując pierwszego dnia tegoż miesiąca informacje na temat ujednolicenia podatku VAT!

 • Dlaczego duże pieniądze nie zawsze oznaczają duże możliwości

  Pewnego dnia człowiek budzi się rano, sprawdza swoje konto i odkrywa, że wpłynęła mu duża kwota pieniędzy. Zaczyna rozumieć, iż życie już nigdy nie będzie takie samo jak dotychczas. I nie ważne czy jest to pół miliona złotych czy parę tysięcy dolarów, najważniejsze, że mamy pieniądze, a więc, wydawać by się mogło, w przyszłości niczego już nam nie zabraknie; czeka nas życie w dostatku, inwestycje w intratny biznes i podliczanie stałych dywidend. Jadnak takie rzeczy mogą zdarzyć się tylko w bajkach; realne życie człowieka mającego wolne środki finansowe jest pełne niuansów. Dlaczego duże pieniądze nie zawsze oznaczają duże możliwości? Przeciętnemu Polakowi, któremu udało się zdobyć majątek w jeden dzień, będzie o wiele trudniej rozsądnie zarządzać swoimi finansami niż jego rodakowi – doświadczonemu biznesmenowi. Na nowo upieczonego posiadacza dużego spadku czyha bowiem wiele pokus, które mogą spowodować, iż roztrwoni on swoje pieniądze na darmo lub też zacznie słuchać porad o wielkich możliwościach i dokona nieprzemyślanych inwestycji, nie przynoszących żadnych profitów. Jednak czasami człowiek z dużymi pieniędzmi postępuje mądrze i teraz opowiem, jak to zrobić.

 • Prawnik w krainie biznesu, czyli na tym znają się wszyscy

  Polska to kraj specjalistów. Powszechnie wiadomo, że wszyscy znamy się na medycynie, marketingu, sporcie, polityce a nawet prawie. Gdy TNS OBOP kilka lat temu zapytał Polaków, co robią, gdy biorą kredyt na mieszkanie lub kupują samochód, okazało się, że owszem, szukają porady, ale u szwagra, sąsiada czy kolegi z pracy. I to do nich – zamiast do specjalisty - zwracają się najpierw po pomoc.

 • Prosumeryzm. Polacy chcą nowej polityki przemysłowej

  Przed miesiącem, w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach odbyła się debata „Energetyka prosumencka: przedsiębiorca prosumentem?“. Uczestnicy byli zgodni, prosumentów będzie przybywać.

 • Zamieniają przestrzenie topowych biurowców w biura dla startupów

  Przez ostatnie lata kult garażowej pracy nad rozwojem startupu wywodzący się z Doliny Krzemowej był tak mocny, że wszelkie alternatywy dla rozwijania swojego biznesu w odmiennych niż surowe warunki nie były mile widziane. 10 lat temu gdy świat startupów zaczynał dopiero w Polsce raczkować nikt nie przypuszczał, że można pracować inaczej, jednocześnie czerpiąc korzyści z przynależności do startupowego ekosystemu. Nawet jeśli ktoś marzył o biurze dla swojego jedno czy kilkuosobowego biznesu na najwyższym piętrze topowego biurowca, nie były to marzenia realne.

 • "Nie rozumiesz mojego pomysłu. Jesteś debilem", czyli 7 grzechów głównych prezentacji

  Dzień kwalifikacji podczas takich imprez startupowych jak Wolves Summit jest jak pierwsze castingi do talent show. Cały przekrój osobowości, podejść do prezentowania, predyspozycji i… galeria osobliwości. Są też oczywiście perły. I te perły znajdą się pewnie w finale. Jak zwykle sprawdza się moje powiedzenie: „dobra prezentacja nie uratuje złego projektu, ale zła prezentacja może pogrzebać bardzo dobry pomysł”. Po prostu nikt go nie zrozumie. I w konkursie nie przejdziesz dalej.