Finansistom najwyraźniej się nudzi. Prognozują obłędny kurs bitcoina już w przyszłym roku

Bitcoin może być warty za rok 64 tysięcy dolarów.
Bitcoin może być warty za rok 64 tysięcy dolarów. Fot. 123rf.com
Już w przyszłym roku kurs bitcoina może wznieść się na szaleńczy poziom – zapowiadają analitycy firmy badającej rynek inwestycyjny Fundstrat. Według nich jednostka najsłynniejszej z kryptowalut może być warta nawet 64 tysiące dolarów. Biorąc pod uwagę obecny kurs wymiany dolara do złotówki, to ponad 228 tysięcy złotych.

Na korzyść prognozowanego kursu bitcoina ma przemawiać jego energochłonny proces kopania i specyfika całej gospodarki, jaka wyrosła wokół kryptowalut. Coraz trudniej kopać najpopularniejsze kryptowaluty, zatem zaczną one nabierać wartości – podsumowuje lapidarnie Tom Lee, szef Fundstratu i – jak twierdzi CNBC – jedyny na Wall Street finansista, który poważnie zajął się kryptowalutami, publikując latem ubiegłego roku dogłebny raport na ten temat.

O ironio, prognoza Lee pojawiła się w przeddzień załamania się kursu bitcoina – od wczorajszego popołudnia notowania BTC spadły o przeszło tysiąc dolarów (choć w sobotnie wczesne popołudnie zaczęły się odbijać), do poziomu poniżej 8300 dolarów. Mógł to być efekt wejścia południowokoreańskich prokuratorów do siedziby jednej z największych giełd kryptowalutowych, Upbit.
Trwa ładowanie komentarzy...