Nowe informacje o salmonelli w Green Caffe Nero. "Przecięliśmy drogi zakażenia"

Przedstawiciele Green Caffè Nero zapewniają, że sytuacja z zatruciami została opanowana
Przedstawiciele Green Caffè Nero zapewniają, że sytuacja z zatruciami została opanowana Foto: Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Sieć kawiarni, która od kilku dni walczy z serią zakażeń swoich klientów, twierdzi, że opanowała sytuację. Felerne ciasta wycofane, wszyscy pracownicy przeszkoleni, zamówili też nowe lodówki z termometrami.

– Informujemy, że we wszystkich kawiarniach Green Caffè Nero w pełni wdrożyliśmy zalecenia Sanepidu. Dzięki temu przecięto drogi zakażenia, o czym świadczy brak nowych zachorowań, które by nastąpiły po 31 maja 2018 r. – twierdzą przedstawiciele sieci w najnowszym oświadczeniu, wysłanym w piątek po południu.

Kilka dni temu w całej Polsce rozpoczęła się seria zakażeń pokarmowych, których źródłem prawdopodobnie są kawiarnie. Według wczorajszych doniesień poszkodowanych jest ponad 50 osób, ok. 20 trafiło do szpitali.

Green Caffe Nero wycofuje ciasta z kremem
Przedstawiciele Green Caffè Nero informują, że w trybie natychmiastowym wycofali ze sprzedaży wszystkie ciasta z kremem z kawiarni na terenie całej Polski. Współpracują z Sanepidem i przeszkolili cały personel w zakresie bezpieczeństwa żywności oraz wzmocnili kontrole.

– Pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa oferowanej żywności. Niedługo w naszych kawiarniach pojawią się nowe witryny chłodzące, których prototyp jest już w produkcji. Dzięki umieszczonym w nich termometrom klienci będą widzieć jaka panuje w nich temperatura. W przypadku jej wzrostu, powiadomi nas o tym sygnał dźwiękowy – dodają.


Przepraszają też za całą sytuację i obiecują rekompensaty klientom, którzy zachorowali. Wcześniej na temat salmonelli w kawiarniach Green Cafe Nero wypowiadał się między innymi prezes firmy, Adam Ringer. Wziął na siebie odpowiedzialność, poinformował o ówczesnej sytuacji i przeprosił.
Trwa ładowanie komentarzy...