Radosław Majdan wchodzi na giełdę z perfumami i z miejsca zgarnia 2 mln zł. Jest tylko jeden mały szczegół

Firma Radka Majdana Vabun - producent perfum, zadebiutowała dziś na giełdzie
Firma Radka Majdana Vabun - producent perfum, zadebiutowała dziś na giełdzie fot. Mateusz Baster
Po rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych rozejdzie się dziś zapach perfum Radka Majdana. W przenośni. Sprzedawca perfum Vabun, którego prezesem i jednym z największych akcjonariuszy jest były piłkarz, dziś rozpoczyna notowania na giełdzie.

Vabun jest spółką produkującą i dystrybuującą kosmetyki, głównie dla mężczyzn. W tej chwili jej sztandarowe produkty to wody perfumowane dla mężczyzn i kobiet oraz perfumowane żele pod prysznic dla panów. Powstają one na bazie francuskich i amerykańskich półproduktów oraz olejków. Firma współpracuje m. in. z Jeronimo Martins Drogerie, Farmacja sp. z. o.o., drogeriami Wispol i salonami mody męskiej Pako Lorente.

Vabun - debiut na NewConnect
Firma już od kilku miesięcy planowała wejść na giełdę NewConnect. Jak pisaliśmy w INN:Poland, pozyskane na parkiecie środki, Vabun chce wykorzystać na bardziej intensywną kampanię na branżowych targach w Polsce i za granicą oraz na rozszerzenie asortymentu o tzw. półkę średnią.

Dziś spółka miała swój debiut giełdowy, jak poinformował Bankier.pl. Po godzinie notowań akcje Vabun podrożały o 81,72 proc., zaś obroty przekraczały 120 tys. zł.

Jest tylko mały szkopuł. Vabun jest częścią grupy kapitałowej, która należy do giełdowej spółki MBF, obecnej na NewConnect od 6 lat. Ta zaś do tej pory przynosiła ogromne straty inwestorom. Co więcej, na przewodniczącym rady nadzorczej MBF, Robercie Krassowskim, ciążą zarzuty Komisji Nadzoru Finansowego.


Po pierwszych dwóch godzinach na giełdzie spółka zarobiła ok. 2 mln złotych. Jest wyceniana na ponad 9 mln zł.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.