Wkurzeni rolnicy mają dość i jednoczą siły. Wkrótce zamierzają uderzyć do Warszawy

Polscy rolnicy planują manifest przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów W Warszawie
Polscy rolnicy planują manifest przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów W Warszawie fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Protest rolników w Warszawie. Polscy rolnicy mają zwyczajnie dość. W odpowiedzi na zły stan rodzimego rolnictwa, organizują akcję manifestacyjną. Frekwencja zapowiada się liczna, bo do protestu zapowiada przyłączyć się wiele organizacji.

Manifest powstaje z inicjatywy Stowarzyszenia Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw. Ale nie tylko oni zamierzają protestować. Wesprą ich również m. in. sadownicy oraz producenci wieprzowiny, którzy również borykają się z kryzysem polskiego rolnictwa.

Wśród problemów, które zmuszają rolników do wyjścia na ulicę, są wymieniane: ASF, ceny na owoce, warzywa, maliny, wiśnie, ziemniaki, mleko, wołowinę.

Mimo iż wiele osób twierdzi, że środek lata to nieodpowiedni czas na organizację protestu, lider stowarzyszenia, Michał Kołodziejczak podkreśla, że dla rolnika czas nigdy nie będzie odpowiedni. Praca w gospodarstwie trwa bowiem cały rok.

Do protestu rolników dołączą także internauci
Na proteście będzie tłumnie. Swój udział zapowiadają m. in. Federacja Rolna, ZSPR, producenci trzody, Solidarność Rolków Indywidualnych z Lubelszczyzny oraz wielu niezrzeszonych rolników. Jednak nie tylko oni zamierzają protestować. Jak pisaliśmy wczoraj w INN:Poland, sprawa rolników poruszyła także internautów, którzy gromko nawołują do wspólnej manifestacji.

Manifest rozpocznie się w piątek 13 lipca o 13:00 na Placu Konstytucji w Warszawie. Stamtąd protestujący udadzą się przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Jak zapowiadają organizatorzy protestu na Facebooku, będzie to „ostatni pechowy piątek polskiego rolnictwa”.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.