NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Koniec z faszerowaniem chemią? Oto aspiryna na nowo, czyli rewolucja w medycynie doraźnej

  Crowdfunding udziałowy właśnie wychodzi z fazy niemowlęcej. Przez kilka lat ten fenomen rozpychał się na rynku i w końcu widać tego efekty. Gwałtownie rośnie zainteresowanie zjawiskiem, przedsiębiorcy zaczynają czuć potencjał, a inwestorzy internetowi wietrzą zyski.

 • 5 niezbędnych elementów budowania rynku dla telemedycyny w Polsce

  W ciągu ostatnich czterech lat na rozwój nowych technologii medycznych w Polsce w samym programie Strategmed wyłożono 800 milionów złotych. Inwestycje przekładają się na wymierne wyniki, Polska może się poszczycić rozwiązaniami przełomowymi na światową skalę. Za przykład może posłużyć hybrydowa rehabilitacja kardiologiczna stworzona w Klinice Kardiologii w Aninie lub rozwój na rynkach międzynarodowych startupu Telemedi.co.

 • Gen odpowiedzialności przekazywany wraz z genem przedsiębiorczości? Firma Rodzinna Roku 2016

  Wyważenie pojęć biznesu i odpowiedzialności społecznej stwarza szanse na zdrowe, wielopokoleniowe przedsiębiorstwo, w którym kolejne pokolenia przejmują odpowiedzialność za swoje firmy, ale też lokalną społeczność pokoleń. – mówiła dr Adrianna Lewandowska, prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, podczas Gali Rozdania Nagród Firma Rodzinna Roku 2016.

 • Czy podmiot leczniczy prowadzony w formie spółki kapitałowej wypłaci dywidendę uczelni medycznej?

  Uczelnia medyczna może utworzyć i prowadzić podmiot leczniczy w formie spółki kapitałowej. Tym samym może otrzymywać dywidendę, czyli udział w zyskach wypracowanych przez taką spółkę. Może się to zmienić za sprawą projektowanych zmian do ustawy o działalności leczniczej, kiedy nie będzie już możliwe otrzymywanie takiej dywidendy.

 • Konkurs dla startupów z branży medycznej

  Już po raz drugi twórcy i właściciele innowacyjnych startupów z branży medycznej będą mieli możliwość zaprezentowania swoich pomysłów przed gronem uznanych autorytetów ze świata medycyny, funduszy inwestycyjnych oraz ekspertów ze świata biznesu oraz uczestników podczas sesji konkursowej “TOP TRENDS – prezentacja topowych start-up’ów”, organizowanej podczas konferencji MedTrends – Europejskiego Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia w Zabrzu, w dniu 18.03.2016 roku.

 • Szczepić? Nie szczepić?

  Współcześnie istnieje wiele rodzajów szczepionek, wiele z nich to osiągnięcia biotechnologii. Ale to nie wykorzystanie inżynierii gentycznej budzi takie emocje wokół szczepień. Szczepionki bywają przez niektóre środowiska uważane za nieskuteczne, oskarżane o wywoływanie autyzmu u dzieci. Inni wierzą w spisek koncernów farmaceutycznych. Spróbuję przyjrzeć się tym zarzutom.

 • Medycyna precyzyjna, spersonalizowana i co się za tym kryje

  Stoimy na progu rewolucji w ochronie zdrowia. Jasne, tak mówiło się zawsze odkąd 30 lat temu rozpocząłem współpracę z tym sektorem. Ale tym razem to może być prawda. Sporo jest do nadrobienia i na przykład sercem tego wszystkiego może się okazać telefon komórkowy. Ryzykując zbytnie uproszczenie, zadajmy sobie pytanie, o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego Polska stoi przed wielką szansą współpracy z Wielką Brytanią w tej dziedzinie?