Warszawski Uniwersytet Medyczny zakłada spółkę i będzie komercjalizował wyniki badań

Przemawia rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. Marek Krawczyk.
Przemawia rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. Marek Krawczyk. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) podpisał pierwszy akt założycielski spółki spin-out. Dzięki temu zostaną skomercjalizowane wyniki badań prowadzonych przez naukowców tej uczelni. Nowo powstała firma Amerlab będzie prowadzić kompleksową diagnostykę próbek pochodzących od ludzi oraz zwierząt - bez konieczności ich osobnego analizowania w laboratoriach weterynaryjnych i medycznych.

Firmę Amerlab założyli wspólnie dr Agnieszka Pawełczyk z Zakładu Immunopatologii Chorób Zakaźnych i Pasożytniczych WUM oraz spółka Synergia-WUM – podmiot tej uczelni do komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. Ponadto do grona założycieli należą naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz spółka UWRC – podmiot do komercjalizacji badań należący do Uniwersytetu Warszawskiego.

Amerlab to pierwsza w Polce spółka, która powstała w celu wprowadzenia na rynek analiz próbek zwierzęcych i ludzkich. Szereg testów będzie wykorzystywał narzędzia i techniki z zakresu biologii molekularnej. Wcześniej nie wykonywano ich z powodu wysokich kosztów oraz braku wystarczająco wykwalifikowanej kadry.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Źródło: Puls Innowacji
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.