Aleksander Kutela zostanie nowym szefem Grupy Onet.pl. Zrezygnuje z funkcji prezesa HBO Polska.
Aleksander Kutela zostanie nowym szefem Grupy Onet.pl. Zrezygnuje z funkcji prezesa HBO Polska. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Aleksander Kutela, dotychczasowy wiceprezes HBO na Europę Centralną oraz jednocześnie prezes HBO Polska i Cinemax Polska, obejmie stanowisko dyrektora generalnego Grupy Onet.pl - podaje miesięcznik „Press”.

REKLAMA
Aleksander Kutela ma zastąpić na stanowisku szefa Grupy Onet.pl Johnnego Crowe’a. Tak wynika z informacji miesięcznika „Press”, podanych przez ten magazyn na swoim profilu na Twitterze.
Aleksander Kutela jest absolwentem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz TGMP na Harvard Business School. Z HBO Polska był związany od 1997 r. Od 2000 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa tej firmy.
Jako wiceprezes HBO na Europę Centralną był odpowiedzialny za m. in. za marketing oraz produkcję telewizyjną i filmową tej stacji w 11 krajach Europy. Pełni także funkcję niezależnego członka rady nadzorczej ING Banku Śląskiego.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl