Ten szef nie chce zatrudniać... zbyt doświadczonych pracowników. Jego zdaniem boją się podejmować ryzyko

Ajeet Singh uważa, że w biznesie nie da się wygrać "najlepszymi praktykami". Tylko trzeba robić nowe rzeczy i podejmować ryzyko. Takiego podejścia wymaga od pracowników.
Ajeet Singh uważa, że w biznesie nie da się wygrać "najlepszymi praktykami". Tylko trzeba robić nowe rzeczy i podejmować ryzyko. Takiego podejścia wymaga od pracowników. Fot. Youtube/IIM Americas/http://tnij.org/f7onnuo
Wielokrotnie eksperci HR oraz komentatorzy sytuacji na rynku pracy powtarzają, że kluczowe dla młodych ludzi powinno być zdobycie doświadczenia zawodowego. Jednak niekoniecznie dla każdego pracodawcy jest ono atutem. Potwierdza to przykład Ajeeta Singha, prezesa i założyciela firmy ThoughtSpot. Otóż uważa on, że osoby, które rutynowo przez długi czas wykonywały te same czynności według „najlepszych praktyk” – mają mniejsze skłonności do podejmowania ryzyka.


Singh stwierdził w rozmowie z serwisem Business Insider, że poszukuje pracowników, którzy chcą być częścią czegoś większego niż oni sami oraz nie boją się podjąć nowych wyzwań. Szef ThoughtSpot wskazuje, że wiele firm zatrudniając ludzi poszukuje ubezpieczenia. Tymczasem on szuka dla nich możliwości… zrobienia czegoś nowego.

Dlatego stara się w swojej firmie zapewnić pracownikom takie warunki, aby mogli w pełni wielokrotnie testować swoje umiejętności. Singh przekonuje, że takie rozwiązanie opłaca się przedsiębiorstwu dziesięciokrotnie bardziej niż rutynowe zarządzanie.

W jego opinii dzięki takiemu podejściu członkowie zespołu mają większy zapał do pracy, gdyż stale mogą się wyróżnić, bo ich obowiązki nie są sztampowe. Singh uważa, że w biznesie nie można wygrać tylko dzięki stosowaniu „najlepszych praktyk”. Dlatego chce, aby jego ludzie byli gotowi do podejmowania ryzyka i ciągłego robienia czegoś nowego.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Źródło: Businessinsider.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby