Kierowcy Ubera w Polsce będą musieli mieć licencje jak taksówkarze? Tak zakłada poselski projekt ustawy

Kierowcy Ubera w Polsce będą musieli mieć licencje jak taksówkarze? Tak zakłada poselski projekt ustawy.
Kierowcy Ubera w Polsce będą musieli mieć licencje jak taksówkarze? Tak zakłada poselski projekt ustawy. Fot. Alper Çuğun/http://tnij.org/z0o3x85/flickr.com CC-BY/http://tnij.org/ny2yoi4
Grupa posłów przygotowała projekt ustawy, który zakłada, że kierowcy pracujący dla takich przewoźników, jak Uber, będą musieli posiadać licencję taksówkarską. Ma to zapobiec unikaniu płacenia podatków przez tę firmę w Polsce – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Obecnie Uber funkcjonuje w naszym kraju w Warszawie, Krakowie oraz Trójmieście. Firma jednak nie płaci podatków nad Wisłą, tylko w USA, gdyż formalnie posiada status pośrednika, a nie przewoźnika. Ponadto oferuje również pasażerom niższe stawki przewozu niż licencjonowani taksówkarze, którzy co miesiąc odprowadzają wpływy do budżetu państwa.

Taki stan rzeczy ma zmienić nowa ustawa. Zgodnie z jej założeniami kierowcy współpracujący z takimi podmiotami jak Uber, musieliby posiadać licencję taksówkarską oraz prowadzić działalność gospodarczą. Z kolei sam pośrednik musiałby mieć siedzibę w Polsce, w efekcie czego płaciłby podatki naszemu fiskusowi. Uber nie ma ostatnio najlepszej passy. Niedawno szefowie przewoźnika na Francję i Europę trafili do aresztu.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Źródło: Wyborcza.biz
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.