"PB": Najbogatszy Ukrainiec Rinat Achmetow wchodzi do Polski ze swoim stalowym biznesem

Najbogatszy Ukrainiec Rinat Achmetow wchodzi do Polski. Jego firma Metinvest ma zainwestować w stal nad Wisłą.
Najbogatszy Ukrainiec Rinat Achmetow wchodzi do Polski. Jego firma Metinvest ma zainwestować w stal nad Wisłą. Fot. Youtube/Александра Орехова/http://tnij.org/8heg5ha
Ciągle trwający konflikt zbrojny za naszą wschodnią granicą utrudnia prowadzenie biznesu Rinatowi Achmetowowi. Nic więc dziwnego, że najbogatszy Ukrainiec postanowił poszukać możliwości ekspansji na inne rynki. Jego firma działająca w branży hutniczo-górniczej Metinvest ma dziś poinformować o strategii funkcjonowania w naszym kraju – donosi „Puls Biznesu”.


Według informacji gazety, firma Achmetowa ma otworzyć swoją placówkę w Katowicach. Taki zabieg ma umożliwić dostawę stali bezpośrednio na polskie budowy. Może to niepokoić huty z naszego kraju, gdyż z powodu spadku wartości hrywny czy rubla Ukraińcy są w stanie zaoferować znacznie niższe ceny za swoje produkty– ostrzega „Puls Biznesu”.

Rinat Achmetow jest najbogatszym człowiekiem na Ukrainie i jest określany mianem lidera tzw. „klanu donieckiego”, czyli grupy finansowo-politycznej, zajmującej jedną z czołowych pozycji w ukraińskiej polityce i gospodarce. Jest właścicielem drużyny piłkarskiej Szachtar Donieck. Ufundował także budowę jednego ze stadionów, na którym były rozgrywane mecze Euro 2012 – Donbas Arena, niedawno zniszczonego przez ostrzał.

W przeszłości Achmetow sponsorował kampanię prezydencką Wiktora Janukowycza. Z kolei w latach 2006-2012 był deputowanym Rady Najwyższej Ukrainy z ramienia Partii Regionów. Jednak w związku z trwającym konfliktem zbrojnym w Donbasie nie ma ostatnio najlepszej passy w interesach. Polska może stanowić dla niego ciekawy rynek, który pozwoli mu odkuć się w biznesie.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby