Facebook stworzył więcej młodych miliarderów niż jakakolwiek firma. Zobacz co dziś robią najlepsi z nich

Dustin Moskovitz po odejściu z Facebooka stworzył Asanę, aplikację do zarządzania zadaniami.
Dustin Moskovitz po odejściu z Facebooka stworzył Asanę, aplikację do zarządzania zadaniami. Fot. Ken Yeung/http://tnij.org/11xvir2/flickr.com CC-BY/http://tnij.org/ric54sq
Według rankingu Wealth-X, Facebook pozwolił osiągnąć bogactwo największej liczbie młodych ludzi niż jakakolwiek inna firma, m. in. dzięki wejściu na giełdę w 2012 r. oraz wykup innych obiecujących startupów. Jednak kilka osób bardzo szybko zostało miliarderami poprzez swoje zaangażowanie w działalność największego portalu społecznościowego na świecie. Co robią dziś?


Oczywiście większość ludzi utożsamia Facebooka z osobą Marka Zuckerberga, który dzięki niemu stał się miliarderem. Jednak nie zbudował on potęgi serwisu w pojedynkę. Oto 5 osób, które również mają w tym wielki udział, co zaowocowało tym, że w młodym wieku stali się miliarderami:

1. Dustin Moskovitz, 31 lat

Jest jednym ze współzałożycieli Facebooka. Obecnie jego majątek jest szacowany na 9,1 mld dolarów. W 2008 r. odszedł z firmy, gdyż postanowił zaangażować się w nowy projekt o nazwie Asana. Ta aplikacja do zarządzania zadaniami odniosła duży sukces i Moskovitz nadal skupia się na jej rozwoju. Ponadto wspólnie ze swoją małżonką przekazuje miliony dolarów na różne szczytne cele m. in. walkę z malarią.

2. Sean Parker, 35 lat

W przeszłości był prezesem i jednym z inwestorów Facebooka. Jego majątek szacowany jest na 2,8 mld dolarów. Niedawno Parker założył fundację, na której konto przelał 600 mln dolarów. Jak poinformował, zamierza skupić się na finansowaniu nauk przyrodniczych, globalnego zdrowia publicznego oraz projektów związanych z zaangażowaniem obywatelskim.

3. Eduardo Saverin, 33 lata

Był współzałożycielem Facebooka, ale został z niego…wyrzucony jeszcze w 2005 r. Obecnie jego majątek szacowany jest na 5,4 mld dolarów. Po odejściu z największego portalu społecznościowego na świecie zajął się inwestowaniem w międzynarodowe firmy technologiczne. W 2012 r. jako centrum do prowadzenia swoich interesów wybrał Singapur, w którym mieszka do dziś.

4. Chris Hughes, 31 lat

Jest jednym ze współzałożycieli Facebooka. Wartość jego majątku szacowana jest na kwotę 850 mln dolarów. Po odejściu z serwisu zaangażował się w rynek mediów oraz politykę. Pracował m. in. nad strategią kampanii prezydenckiej Baracka Obamy w 2008 r. Założył również organizację społeczną o nazwie Jumo. Z kolei w 2012 r. nabył większość udziałów w ruchu medialnym o nazwie New Republic.

5. Sheryl Sandberg, 45 lat

Była pierwszą kobietą, która dołączyła do Facebooka. Pełniła w nim funkcję dyrektora operacyjnego. Jej majątek jest szacowany na 1,12 mld dolarów. Obecnie skupiła się na swojej karierze pisarskiej. Wydała książkę na temat roli kobiet w miejscu pracy, która stała się bestsellerem. Zaangażowała się również w kampanię na rzecz równości płci prowadzoną wspólnie m. in. z koszykarską ligą NBA.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Źródło: Businessinsider.com

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby