Facebook stworzył więcej młodych miliarderów niż jakakolwiek firma. Zobacz co dziś robią najlepsi z nich

Dustin Moskovitz po odejściu z Facebooka stworzył Asanę, aplikację do zarządzania zadaniami.
Dustin Moskovitz po odejściu z Facebooka stworzył Asanę, aplikację do zarządzania zadaniami. Fot. Ken Yeung/http://tnij.org/11xvir2/flickr.com CC-BY/http://tnij.org/ric54sq
Według rankingu Wealth-X, Facebook pozwolił osiągnąć bogactwo największej liczbie młodych ludzi niż jakakolwiek inna firma, m. in. dzięki wejściu na giełdę w 2012 r. oraz wykup innych obiecujących startupów. Jednak kilka osób bardzo szybko zostało miliarderami poprzez swoje zaangażowanie w działalność największego portalu społecznościowego na świecie. Co robią dziś?


Oczywiście większość ludzi utożsamia Facebooka z osobą Marka Zuckerberga, który dzięki niemu stał się miliarderem. Jednak nie zbudował on potęgi serwisu w pojedynkę. Oto 5 osób, które również mają w tym wielki udział, co zaowocowało tym, że w młodym wieku stali się miliarderami:

1. Dustin Moskovitz, 31 lat

Jest jednym ze współzałożycieli Facebooka. Obecnie jego majątek jest szacowany na 9,1 mld dolarów. W 2008 r. odszedł z firmy, gdyż postanowił zaangażować się w nowy projekt o nazwie Asana. Ta aplikacja do zarządzania zadaniami odniosła duży sukces i Moskovitz nadal skupia się na jej rozwoju. Ponadto wspólnie ze swoją małżonką przekazuje miliony dolarów na różne szczytne cele m. in. walkę z malarią.

2. Sean Parker, 35 lat

W przeszłości był prezesem i jednym z inwestorów Facebooka. Jego majątek szacowany jest na 2,8 mld dolarów. Niedawno Parker założył fundację, na której konto przelał 600 mln dolarów. Jak poinformował, zamierza skupić się na finansowaniu nauk przyrodniczych, globalnego zdrowia publicznego oraz projektów związanych z zaangażowaniem obywatelskim.

3. Eduardo Saverin, 33 lata

Był współzałożycielem Facebooka, ale został z niego…wyrzucony jeszcze w 2005 r. Obecnie jego majątek szacowany jest na 5,4 mld dolarów. Po odejściu z największego portalu społecznościowego na świecie zajął się inwestowaniem w międzynarodowe firmy technologiczne. W 2012 r. jako centrum do prowadzenia swoich interesów wybrał Singapur, w którym mieszka do dziś.

4. Chris Hughes, 31 lat

Jest jednym ze współzałożycieli Facebooka. Wartość jego majątku szacowana jest na kwotę 850 mln dolarów. Po odejściu z serwisu zaangażował się w rynek mediów oraz politykę. Pracował m. in. nad strategią kampanii prezydenckiej Baracka Obamy w 2008 r. Założył również organizację społeczną o nazwie Jumo. Z kolei w 2012 r. nabył większość udziałów w ruchu medialnym o nazwie New Republic.

5. Sheryl Sandberg, 45 lat

Była pierwszą kobietą, która dołączyła do Facebooka. Pełniła w nim funkcję dyrektora operacyjnego. Jej majątek jest szacowany na 1,12 mld dolarów. Obecnie skupiła się na swojej karierze pisarskiej. Wydała książkę na temat roli kobiet w miejscu pracy, która stała się bestsellerem. Zaangażowała się również w kampanię na rzecz równości płci prowadzoną wspólnie m. in. z koszykarską ligą NBA.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Źródło: Businessinsider.com

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)