Robot, który wyraża emocje, oprowadzi turystów po muzeum w Krakowie. To pierwszy taki przewodnik w kraju

EuGenius stanowi połączenie ludzkich uczuć ze sztuczną inteligencją. Nic więc dziwnego, że został przewodnikiem w muzeum.
EuGenius stanowi połączenie ludzkich uczuć ze sztuczną inteligencją. Nic więc dziwnego, że został przewodnikiem w muzeum. Fot. Materiały prasowe
Lubi towarzystwo ludzi, potrafi wyrażać emocje przy użyciu gestów i mimiki, a dodatkowo jest świetnym przewodnikiem. To EuGenius, robot o ludzkim obliczu, który od dwóch tygodni umila czas zwiedzającym Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Stworzyła go firma General Robotics działająca we Wrocławskim parku Technologicznym.


EuGenius został zaprojektowany jako przewodnik po salach wystawowych. Wyróżnia go zdolność okazywania emocji za pomocą szeregu gestów oraz mimiki, co w połączeniu z jego przyjaznym wyglądem zwraca uwagę zwiedzających.

Nic więc dziwnego, że wzbudza uśmiech na twarzy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szczególnie, że jest bardzo towarzyską postacią. Świetnie odnajduje się w tłumie i bardzo chętnie zrobi sobie pamiątkowe zdjęcie lub zamieni z turystami kilka słów. A do tego stanowi źródło nowoczesnej, interaktywnej informacji.
Michał Ogórek, szef General Robotics

EuGenius jest pierwszym dużym projektem firmy General Robotics i od razu wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Wszędzie gdzie tylko się pojawi wzbudza uśmiech i radość znajdujących się w pobliżu osób, co mi osobiście przynosi bardzo dużo satysfakcji. Zarówno dorośli jak i dzieci cieszą się na jego widok i od razu chcą się z nim przywitać.

EuGenius to pierwszy robot stworzony przez firmę General Robotics, która działa we Wrocławskim Parku Technologicznym. Jego nazwa jest grą słów. Ja wyjaśniają jego twórcy, ma zaznaczyć europejskie pochodzenie robota poprzez zaprzeczenie obecnej dominacji przedsiębiorstw z innych kontynentów w tej branży oraz zapowiadać ciągłe dążenie do dalszego rozwoju projektu.
Maciej Potocki, prezes zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego

Najbardziej cieszy nas, że nie tylko w Japonii i Stanach Zjednoczonych specjaliści pracują nad tak zaawansowanymi projektami związanymi z robotyką. Wizja z filmów „Ja, robot” oraz „Sztuczna inteligencja” staje się rzeczywistością.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.