INNOLOT, czyli jak starać się o dofinansowanie innowacyjnego lotnictwa? Eksperci wyjaśniają

INNOLOT, czyli jak starać się o dofinansowanie innowacyjnego lotnictwa? Eksperci wyjaśniają.
INNOLOT, czyli jak starać się o dofinansowanie innowacyjnego lotnictwa? Eksperci wyjaśniają. fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta
W ramach programu INNOLOT Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) finansowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR), przedsiębiorcy oraz konsorcja firm mogą ubiegać się o wsparcie obejmujące prace rozwojowe oraz badania przemysłowe przyczyniające się do innowacyjności branży lotniczej. Łączny budżet programu wynosi 400 mln zł.


Jednak często zdarza się, że podmioty chcące zostać beneficjentami programu INNOLOT mają problemy z dotarciem do informacji o nim oraz zasadach, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie. Z pewnością pomocne w tej kwestii będą poniższe filmy, na których eksperci z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju rozwieją wątpliwości osób zainteresowanych pozyskaniem wsparcia.

Przykładowo Jakub Murawski z NCBR wyjaśnił, jak za pośrednictwem specjalnego systemu informatycznego – generatora wniosków, należy złożyć aplikację o dofinansowanie w ramach programu INNOLOT. Z kolei tutaj można znaleźć instrukcję obsługi generatora. Jak podkreślił ekspert, należy m. in. pamiętać, że do jednego wniosku może być przypisana tylko jedna osoba.

Z kolei Armen Jaworski wyjaśnił potencjalnym beneficjentom ogólne założenia programu INNOLOT oraz szanse związane z jego funkcjonowaniem. Jak przypomniał, to przedsięwzięcie powstało w wyniku porozumienia zawartego pomiędzy NCBR a Polską Platformą Technologiczną Lotnictwa (PPTL). Jego potencjalnymi uczestnikami mogą być nie tylko przedsiębiorcy, ale również instytuty badacze oraz uczelnie. Ponadto ekspert szczegółowo opisał wzór wniosku, jaki musi wypełnić podmiot ubiegający się o dofinansowanie.

Ponadto Małgorzata Kowalczyk z działu finansowego NCBR wyjaśniła osobom, które przybyły na spotkanie informacyjne zasady rozliczania umów w ramach programu INNOLOT oraz koszty kwalifikowane możliwe do rozliczenia w zakresie tych projektów. Z kolei Damian Musiał opowiedział potencjalnym beneficjentom o zasadzie konkurencyjności, która jest bardzo istotna w rozliczaniu wydatków.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby