Wielka korporacja właśnie przestała pytać kandydatów do pracy o studia. Zobacz dlaczego

Siedziba Ernst & Young w Londynie. Przedstawiciele firmy zbadali, że nie ma korelacji między sukcesami na uczelni i w pracy
Siedziba Ernst & Young w Londynie. Przedstawiciele firmy zbadali, że nie ma korelacji między sukcesami na uczelni i w pracy http://bit.ly/1LqCcOL/CC/PaulWilkinson
„Ukończone studia nas nie obchodzą” stwierdzili szefowie Ernst & Young (EY), globalnej firmy consultingowej z siedzibą w Londynie. Powód? Zdaniem przedstawicieli EY studia mają się nijak do tego, czy kandydat poradzi sobie w pracy.

W związku z tym, jak powiedziała brytyjskiemu wydaniu Huffington Post Maggie Stilwell, partner zarządzająca w EY, brak kwalifikacji akademickich nie będzie już przeszkodą podczas aplikowania o pracę w korporacji.

- Sprawdziliśmy grupę 400 absolwentów – powiedziała Stilwell. - Nie znaleźliśmy korelacji między tym, że ktoś dobrze radził sobie na studiach, a tym, że radzi sobie jako pracownik.

Czy w Polsce firmy zaczną stosować podobny model, czas pokaże. Dyplom uczelni wyższej od dawna nie jest przepustką do sukcesu na rynku pracy. Niektóre uczelnie, także w Polsce znalazły na to spoób jak informowaliśmy przed kilkoma tygodniami - Dobrze przemyślany projekt Uniwersytetu Łódzkiego, pozwolił ponad 500 studentom zdobyć praktyczne umiejętności zawodowe.


Źródło: Huffington Post UK
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.