Szukasz inwestora lub chcesz pracować w startupie? Poznaj kilkadziesiąt startupów w jeden dzień – rusza Startup Safary

Szukasz inwestora lub chcesz pracować w startupie? Poznaj kilkadziesiąt startupów w jeden dzień – rusza Startup Safary.
Szukasz inwestora lub chcesz pracować w startupie? Poznaj kilkadziesiąt startupów w jeden dzień – rusza Startup Safary. Fot. Youtube/Startup Safary/http://skroc.pl/10817
Rozmowy w luźnej atmosferze, możliwość znalezienia inwestora, wspólnika czy pracownika, a przede wszystkim zdobycia praktycznej wiedzy o startupach w tak krótkim czasie. Takie atrakcje zapewnia wydarzenie Startup Safary Warsaw, które odbędzie się w terminie 25-26 września. Serwis INNPoland objął patronat nad tym wydarzeniem.


Jak wskazują organizatorzy, Startup Safary Warsaw to przedsięwzięcie skierowane do wszystkich, którzy o biznesie myślą w nowoczesny sposób. Przez dwa dni startupy z całej Polski otwierają swoje warszawskie biura dla odwiedzających – czyli inwestorów, a także osób szukających pracy w tych projektach. Uczestnicy będą mieli okazję poznać fundusze Venture Capital, akceleratory i inkubatory biznesu, dzięki którym marzenia o własnym startupie stają się rzeczywistością – zapewnia w rozmowie z INNPoland Maciej Mikos, jeden z organizatorów Startup Safary Warsaw.


INNPoland: Skąd pomysł na inicjatywę Startup Safary Warsaw?

Maciej Mikos: Pomysł na inicjatywę Startup Safary zrodził się w Berlinie. W ubiegłym roku w tym wydarzeniu w stolicy Niemiec wzięło udział ponad 4 tys. uczestników, a wielu z nich dzięki temu rozwinęło swoje skrzydła w startupach. Dlatego zainteresowała nas formuła tego wydarzenia.


Co ciekawe okazało się, że Startup Safary w Berlinie organizował…Polak – Maciek Laskus. Nawiązaliśmy z nim kontakt i po jakimś czasie zrodził się pomysł, aby podobne wydarzenie na tak dużą skalę zorganizować w Warszawie. Wcześniej w Polsce podobna impreza, ale z o wiele mniejszym rozmachem odbyła się w 2013 i 2015 r. w Poznaniu.

Ile startupów otworzy swoje drzwi dla uczestników Startup Safary Warsaw?


Liczba startupów jest trudna do oszacowania, bo niektóre z nich zapisały się jako współorganizatorzy tworzący wydarzenia i "otwierający drzwi" dla gości. Z kolei inne biorą udział w imprezie poprzez swoich założycieli, którzy rejestrują się jako indywidualni uczestnicy wydarzenia. Z naszych szacunków wynika, że może to być nawet kilkadziesiąt startupów.

Jaki jest główny cel Startup Safary Warsaw?

Głównym założeniem wydarzenia jest promowanie lokalnego - w tym wypadku warszawskiego - ekosystemu startupowego. Chodzi o to, aby zaprezentować na szeroką skalę czym dokładnie są startupy, a także na czym polega praca w tego typu organizacjach.

Z kolei samym startupom chcemy pomóc zarówno w znalezieniu pracowników, jak i jeżeli tego potrzebują – inwestorów. Ponadto stwarzamy im warunki do zareklamowania swoich firm, jak i produktów lub usług. Natomiast osoby poszukujące zatrudnienia będą mogły poszukać bezpośrednio u potencjalnych pracodawców alternatywnego miejsca zatrudnienia.

Czy jeszcze nowi uczestnicy mogą zgłosić się do udziału w imprezie?

Na pewno można się zapisywać na wydarzenie jako uczestnik, ale lista wielu poszczególnych spotkań jest już niemal zamknięta. Co prawda nic nie mogę obiecać, ale zapraszam do kontaktu z nami, gdyż zawsze staramy się pomóc wszystkim chętnym.

Więcej informacji o Startup Safary Warsaw można znaleźć tutaj.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Od spalonej wątróbki do wynalezienia internetu. Fascynujący życiorys Paula Barana
0 0O pracy w tym miejscu marzą tysiące. Właśnie ruszyła rekrutacja dla Polaków
0 0Czy można przeklinać w pracy? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje
0 0Syn twórcy plastikowych toreb o intencji ojca. „Zostały wynalezione, by chronić planetę”
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0VAT na e-booki spadł, ceny ani drgną. Czytelnicy są wściekli, ale nie znają całej prawdy

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili