Polak, który pracował dla Disneya i Nvidia. Jego BARDZO sugestywne ilustracje skłaniają do refleksji

Michał Lisowski jest twórcą projektów komercyjnych i niezależnych. Przy pracy nad tymi pierwszymi dziełami miał okazję współpracować ze znanymi markami. W przypadku drugiej kategorii stara się zilustrować różne problemy społeczne
Michał Lisowski jest twórcą projektów komercyjnych i niezależnych. Przy pracy nad tymi pierwszymi dziełami miał okazję współpracować ze znanymi markami. W przypadku drugiej kategorii stara się zilustrować różne problemy społeczne http://www.michallisowski.com
Zdolnych grafików ci u nas dostatek. Do takich można zaliczyć warszawskiego rysownika Michała Lisowskiego, który specjalizuje się, zarówno w grafice tradycyjnej, jak i komputerowej. Na swoją pozycję w branży zapracował, współpracując z wieloma krajowymi i zagranicznymi zleceniodawcami na czele z Disneyem i Nvidia!


Michał Lisowski urodził się w 1982 roku w Warszawie. Od lat spełnia się zawodowo jako ilustrator i artysta koncepcyjny, czyli osoba zajmująca się projektowaniem ilustracji, które służą za wzór do opracowania grafiki finałowego produktu. Stworzone przez niego prace były wykorzystywane na potrzeby reklam, filmów fabularnych i animowanych oraz gier komputerowych.


Rysownik może pochwalić się długą listą klientów. Są na niej m.in. Platige Image (studio znane z krótkometrażowej animacji „Katedra” i przerywników filmowych do serii gier „Wiedźmin”), Ars Thanea (polska agencja reklamowa mająca na koncie współpracę m.in. z Ubisoft, Nvidia czy General Electric), Axis Animation (animacje do gier „Dying Light”, „Dead Island 2” i cyklu „Halo”), McCann Eriksson (jedna z wiodących agencji reklamowych na świecie znana ze współpracy z The Coca Cola Company), Orka Film (polskie studio efektów specjalnych) i Studio Filmowe Kadr (najstarsze polskie studio filmowe).

Pochodzący z Polski ilustrator miał też okazję współpracować z najbardziej rozpoznawalnymi markami na świecie. Dla Microsoft Studios wykonywał szereg grafik koncepcyjnych, które stanowiły prewizualizację do gry „Halo 4” - czwartej części popularnego cyklu słynnego cyklu pierwszoosobowych strzelanin, w której wcielamy się w super-żołnierza eksplorującego tajemniczą planetę zamieszkała przez antyczną cywilizację. Jest też wykonawcą zleceń od Ubisoft (producentów cyklu gier video „Assassin Creed”), Disneya (m.in. promocja cyfrowej gry planszowej Disney Vacation Club) i Nvidii (kampania reklamowa kart graficznych GeForce z 6 serii GT).
Kilka projektów Michał Lisowski zrealizował też dla kanałów filmowych takich jak Discovery Channel, MTV i HBO. W rodzimej branży filmowej jego prace zostały wykorzystane w preprodukcji dwóch obrazów – czarnej komedii „Kołysanka” w reżyserii Juliusza Machulskiego (o rodzinie wampirów zamieszkujących mazurską wioskę) i głośnego, obsypanego wieloma nagrodami dzieła Jana Komasy „Sala samobójców” (film poruszający problemy współczesnej młodzieży, zwłaszcza uzależnienie od internetu).
Mimo realizacji komercyjnych projektów Michał Lisowski, stara się też być niezależnym twórcą. Część wybranych przez nas poniższych ilustracji to z jednej strony pokaz umiejętności artystycznych polskiego grafika, a z drugiej jego autorski komentarz do współczesnych wydarzeń oraz wyraz uznania dla innych utworów sztuki filmowej czy malarskiej.
Do osiągnięć konkursowych Michała Lisowskiego należy wyróżnienie w kategorii „Best Digital Painting” w konkursie portalu CGSociety „Secret Agent”. Grafik otrzymał też nagrodę Grand Prix w XVI serii bitwy 3D portalu Max3d.pl „Kryzys”.

Z licznymi dziełami w portfolio polskiego rysownika można zapoznać się na jego oficjalnej stronie internetowej. Artysta galerie swoich prac udostępnia również na Facebooku, Instagramie i Deviant Art.

źródło: Design You Trust

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czy można przeklinać w pracy? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje
0 0Syn twórcy plastikowych toreb o intencji ojca. „Zostały wynalezione, by chronić planetę”
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0VAT na e-booki spadł, ceny ani drgną. Czytelnicy są wściekli, ale nie znają całej prawdy

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili