Masz dość stania w korkach czy ciasnoty w autobusie? Ta firma chce przewozić ludzi... dronami

EHang 184, pierwszy pasażerski dron na świecie.
EHang 184, pierwszy pasażerski dron na świecie. Fot. Youtube/Re/code /http://skroc.pl/bc1c2
Chiński producent dronów – EHang, być może opracował urządzenie, które jest w stanie rozwiązać problem uciążliwych dojazdów do pracy. Ich główną przyczyną są korki lub słabo funkcjonująca komunikacja miejska. Poradzić sobie z tymi bolączkami może pierwszy w historii pasażerski dron – EHang184, który został zaprezentowany na targach CES w Las Vegas.


Maszyna swoim wyglądem przypomina mały helikopter, ale jest napędzana czterema podwójnymi, niezależnymi od siebie śmigłami. Jest sterowana za pomocą pokładowego tabletu. Pasażer wybiera na nim cel lotu i naciska przycisk „startuj”, a następnie zasiada w jednoosobowej klimatyzowanej i oświetlonej kabinie. Z kolei kiedy chce wylądować, wystarczy wcisnąć przycisk „ląduj”.
EHang 184 jest w stanie przewieźć jedną osobę oraz niewielki bagaż o łącznej wadze 220 funtów (około 100 kilogramów). Dron zasilany energią elektryczną jest zdolny osiągnąć prędkość 62 mil na godzinę (około 100 kilometrów na godzinę). Maszyna maksymalnie może spędzić w powietrzu 23 minuty, a ładowanie jej baterii zajmuje od dwóch do czterech godzin.
Jak zapewnia producent, dron w razie problemów w powietrzu jest w stanie samodzielnie i bezpiecznie wylądować. Firma EHang twierdzi, że do wykonania tych czynności maszynie wystarczą jedynie dwa działające spośród ośmiu śmigieł, w które jest wyposażona. Ponadto każdy lot ma być monitorowany 24 godziny na dobę przez centrum bezpieczeństwa. Jeszcze nie wiadomo, kiedy EHang 184 trafi do seryjnej produkcji.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Źródło: "Fortune"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł