Sky Tower zdetronizowany! Zobacz, gdzie powstał nowy najwyższy biurowiec w Polsce

Montaż systemu klimatyzacji za pomocą helikoptera na dachu Warsaw Spire.
Montaż systemu klimatyzacji za pomocą helikoptera na dachu Warsaw Spire. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Do tej pory najwyższym biurowcem w Polsce był wrocławski Sky Tower należący do jednego z najbogatszych Polaków Leszka Czarneckiego, którego całkowita wysokość liczy 212 metrów. Jednak dotychczasowy lider został zdetronizowany. Teraz jest nim zlokalizowany w Warszawie Warsaw Spire, który dzięki skomplikowanej operacji m. in. z użyciem helikoptera, osiągnął swoją docelową wysokość – 220 metrów.


25 ton w powietrzu
W tym celu na dachu Warsaw Spire zamontowano dwie 40-metrowe iglice – mierzą tyle, ile 13-piętrowy budynek. Ich średnica wynosi 1,8 metra, a waga aż 25 ton. Nic więc dziwnego, że montaż konstrukcji na dachu wieżowca stanowił duże wyzwanie. Można się o tym przekonać oglądając poniższy film.
Użyto do tego specjalistycznego sprzętu, m. in. helikoptera. Każdy maszt podzielono na 12 segmentów. Następnie operacja została podzielona na 2 etapy. Pierwszy z nich zakończył się na początku stycznia, z kolei drugi w ubiegłą niedzielę. W efekcie na dachu Warsaw Spire stanęły 2 iglice. Dzięki temu wieżowiec osiągnął wysokość 220 metrów i odebrał Sky Tower tytuł najwyższego biurowca w Polsce.
Warsaw Spire zlokalizowany jest przy Placu Europejskim w Warszawie. Za jego powstanie jest odpowiedzialna firma Ghemalco Poland. Inwestycja zostanie oddana do użytku w maju 2016 roku. W biurowcu do dyspozycji najemców zostanie oddanych ponad 100 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Wśród nich znajdują się m. in. Adecco Poland, Benefit Systems, BNP Paribas Securities Services czy Samsung.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Źródło: Warsawspire.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.