Zakładali LiveChat, zainwestowali w Brand24. Teraz wchodzą w leczenie sztuczną inteligencją we Wrocławiu

Wcześniej twórcy funduszu Venture Incubator byli m. in. współtwórcami wrocławskiej spółki LiveChat, dziś wycenianej na ponad 1 mld złotych.
Wcześniej twórcy funduszu Venture Incubator byli m. in. współtwórcami wrocławskiej spółki LiveChat, dziś wycenianej na ponad 1 mld złotych. Fot. Materiały LiveChat
Startup Infermedica z Wrocławia, który tworzy oprogramowanie do wstępnej diagnostyki medycznej opartej o technologię z zakresu sztucznej inteligencji, działający w ramach Akceleratora EIT+, pozyskał nowego inwestora. Udziały w firmie nabył fundusz inwestycyjny Venture Incubator, stworzony m. in. przez Macieja Jarzębowskiego oraz Jakuba Sitarza – jednych ze współzałożycieli wycenianej dziś na 1 mld zł spółki LiveChat. Wcześniej podmiot zainwestował m. in. w Brand24 Michała Sadowskiego.


Innowacyjna medycyna
Maciej Jarzębowski, Prezes Zarządu Venture Incubator

Nabycie udziałów w spółce Infermedica jest dla nas ważnym wydarzeniem, gdyż tą inwestycją wkraczamy w bardzo atrakcyjny i rozwojowy segment IT w usługach medycznych. Infermedica ma wszelkie podstawy, aby stać się firmą o globalnym zasięgu i swoim doświadczeniem zamierzamy ją w tym wesprzeć.

Fundusz Venture Incubator w przeszłości inwestował w takie startupy, jak Brand24, TimeCamp czy notowane na rynku NewConnect Patent Fund i ARI. Z kolei Infermedica jest pierwszą spółka z branży medycznej w portfolio firmy.
Piotr Orzechowski, Prezes Zarządu Infermedica

To dla nas ogromne wyróżnienie i nowe możliwości rozwoju, gdyż dzielimy tę samą wizję firmy. Współpraca z Venture Incubator nie tylko pozwoli nam przyspieszyć realizację naszych zagranicznych planów, ale będzie też okazją do uczenia się od bardzo doświadczonych przedsiębiorców.

Praktyczna współpraca nauki i biznesu

Transakcja to także dobra wiadomość dla programu Akcelerator EIT+ realizowanego przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Środki pozyskane ze sprzedaży udziałów Centrum zamierza przeznaczyć na inwestycje w kolejne gniazda innowacji.

Infermedica tworzy oprogramowanie do wstępnej diagnostyki medycznej oparte o rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Przykładem wykorzystania opracowanej technologii jest m.in. serwis internetowy Doktor-Medi.pl, który przedstawia przypuszczalne jednostki chorobowe, powiązane ze wskazanymi objawami oraz informuje, do jakiego lekarza specjalisty należy się udać.

Z serwisu skorzystało już ponad 650 tys. osób. Stworzone oprogramowanie jest używane w dedykowanych wdrożeniach w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Infermedica planuje założenie biura w Dolinie Krzemowej oraz rozszerza swój wrocławski zespół specjalistów.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby