To istny Armagedon. Firma z Gliwic rozpęta III wojnę światową! Cały świat nie może się doczekać

The Farm 51 zamierza stworzyć pierwszą polską strzelankę dostępną w internecie – „World War 3”.
The Farm 51 zamierza stworzyć pierwszą polską strzelankę dostępną w internecie – „World War 3”. Fot. Marcin Lachowicz/http://skroc.pl/31337/flickr.com CC-BY/http://skroc.pl/01d07
Polskie gry zdobyły uznanie graczy na całym świecie. Takie produkcje, jak „Wiedźmin 3” CD Projekt Red, „Dying Light” Techlandu, czy „This War of Mine” 11 Bit Studios, okazały się światowymi hitami. Jednak zupełnie inną drogą chce pójść firma z Gliwic, The Farm 51 – donosi „Puls Biznesu”. To studio chce rozpętać w internecie III wojnę światową! Co to oznacza?


Zdobądź Europę dzięki polskiej zbrojeniówce
W odróżnieniu od innych polskich firm z branży gier, którym udało się odnieść światowy sukces, The Farm 51 chce wejść w rynkową niszę. Są nią gry sieciowe. Inne hitowe produkcje znad Wisły zostały stworzone na potrzeby pojedynczego gracza, który kupuję grę w pudełku w sklepie. Z kolei żadnemu studiu z naszego kraju nie udało się na taką skalą dotrzeć do fanów internetowej rozgrywki.

Aby zmienić ten stan rzeczy, The Farm 51 zamierza stworzyć pierwszą polską strzelankę dostępną w internecie – „World War 3”. Jak zdradza w rozmowie z „Pulsem Biznesu” wiceprezes spółki Kamil Bilczyński, produkcja będzie stanowić połączenie strzelania z elementami strategii. Użytkownicy będą walczyć o dominację w Europie w tle fikcyjnej III wojny światowej.
Tło gry maja stanowić mapy europejskich stolic. Firma chce w ten sposób wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte dzięki współpracy z polskim przemysłem zbrojeniowym. The Farm 51 chce w ciągu roku od premiery zdobyć przynajmniej 1 milion graczy. Ma to być możliwe, gdyż w ocenie Łukasza Malika, redaktora naczelnego branżowego serwisu gryonline.pl, aktualnie brakuje na rynku sieciowych strzelanek, których akcja toczy się we współczesnych czasach.

Wirtualna rzeczywistość i realne pieniądze
The Farm 51 specjalizuje się w tworzeniu gier akcji. Ma na swoim koncie takie produkcje, jak „Painkiller Hell & Damnation”, „NecroVisioN” czy „Deadfall Adventures”. Obecnie firma pracuje także nad tytułem „Get Even”.
W ubiegłym roku studio stworzyło też oddzielny zespół, który zajmuje się rozwojem technologii Reality 51. Jest oparta na wykorzystaniu elementów wirtualnej rzeczywistości poza rynkiem gier.
Spółka powstała w 2005 roku. Jest notowana na alternatywnym rynku NewConnect. To właśnie dzięki ubiegłorocznej emisji akcji, w wyniku której The Farm 51 pozyskało 9,6 mln złotych, możliwe będzie sfinansowanie powstania produkcji „World War 3”.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Źródło: "Puls Biznesu"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę