[block position="inside"]124225[/block]Przez 11 lat na rynku STX Next przeszła liczne transformacje i możemy zapewnić pracowników, że to nie koniec, że zmiana jest wpisana w pracę. Dlatego już na etapie rekrutacji zwracamy uwagę na elastyczność, czyli to, jak kandydaci reagują na zmiany, czy potrafią szukać dla siebie nowej drogi, mając przed sobą nowe perspektywy i możliwości.
Podobnie jest z duchem przedsiębiorczości - to wciąż raczkująca w Polsce kompetencja, ponieważ mamy za sobą wiele lat zaniedbań i kształtowania człowieka, któremu “się należy”: od Państwa, od pracodawcy. Rozumienie biznesu, realiów rynkowych, podstaw ekonomii, pozwala pracownikom na zrozumienie kierunków, w których podążamy jako firma, celów i działań strategicznych, które sami przekuwają w codzienne obowiązki. Tylko z takimi osobami firma może rosnąć i przetrwać burze na rynku. Tylko dzięki przedsiębiorczości może być innowacyjna, bo pomysły, które pojawiają się ze strony pracowników są “doable”.
Dwie kolejne kompetencje - zespołowość i międzykulturowość - wiążą się ściśle z komunikacją. W STXNext już kilka lat temu postawiliśmy na programowanie w duchu agile, wybierając scruma jako wiodący framework. Zobaczyliśmy na własne oczy o ile efektywniej, szybciej i z większym zaangażowaniem może pracować zespół, w porównaniu z nawet najbardziej uzdolnioną jednostką.
Międzykulturowość, czy też otwartość na współpracę z innymi kutlurami, to nasza codzienność. Świat stał się globalną wioską i choć to frazes, dobrze obrazuje, że bardzo skrócił się dystans między krajami “Zachodu” a Europą Środkowo-Wschodnią czy nawet Azją. Stajemy się jako Polska jednym z głównych dostawców usług dla największych firm z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy Niemiec. Bez otwartego nastawienia naszych pracowników na różnice kulturowe, konflikty wynikające z prostych nieporozumień, zablokowałyby naszą pracę. Niebagatelną rolę gra też tutaj znajomość języka angielskiego.