Grupa Inco, która jest m. in. producentem płynu do naczyń Ludwik, prowadzi badania nad opracowaniem innowacyjnych katalizatorów usuwających zanieczyszczenia przy wykorzystaniu probiotyków.
Zakup aparatury i współpraca z JBR
Wyniki prowadzonych prac B+R mają pozwolić na opracowanie receptur biodegradowalnych środków czyszczących, które umożliwią usuwanie zanieczyszczeń z kapsuł wielokomorowych. Aby zrealizować ten cel, firma zakupiła nowy sprzęt laboratoryjny oraz rozpoczęła współpracę z jednostkami badawczo-rozwojowymi.
Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Grupę Inco dofinansowania w kwocie ponad 1,4 mln złotych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).
Odmiana codzienności gospodarstw domowych w PRL
Grupa Inco istnieje od 1947 roku. Łącznie firma w swoich zakładach m. in. w Borowie, Górze Kalwarii, Izabelinie-Hornówku oraz Koniecpolu zatrudnia niemal 700 osób. Jest producentem chemii gospodarczej, nawozów ogrodniczych czy opakowań z tworzyw sztucznych. Działa również na rynku nieruchomości oraz tworzyw sztucznych. W swoim portfolio posiada takie marki, jak Ludwik, Lucek, Flesz, Buwi, Florovit czy Azofoska.
Bez wątpienia najbardziej znaną marką Grupy Inco jest płyn do naczyń Ludwik. Firma rozpoczęła jego produkcję w 1964 roku. Wówczas jego innowacyjną recepturę opracowali wspólnie Zbigniew Korda oraz Hanna Majchert. Był to pierwszy tego typu produkt w Polsce.
W latach 60-tych została przeprowadzona kampania reklamowa pod hasłem „Ludwiku" do rondla!”. Odniosła duży sukces, ponieważ przełamywała stereotyp na temat podziału ról w gospodarstwie domowym oraz odmieniła ich codzienne funkcjonowanie w PRL. Aktualnie pod marką Ludwik występuje nie tylko płyn do mycia naczyń, lecz także preparaty do zmywarek czy środki do prania.