Dwa razy pomyśl, zanim "rzucisz korpo". Dowodzi tego historia polskiej firmy Berg System

Marcin Konopka i Daniel Kisiel - założyciele Berg System.
Marcin Konopka i Daniel Kisiel - założyciele Berg System. Materiały prasowe


„Rzucił pracę w korporacji…” tak zaczyna się mnóstwo pięknych historii. Duża część z nich kończy się ...powrotem do Morodoru. Nie ma co się dziwić, skoro decyzje o odejściu podejmowane są pod wpływem emocji. Marcin Konopka i Daniel Kisiel nie dali się nabrać na historie życia po życiu w korpo. Mieli ciekawy pomysł na biznes, ale zabrali się do jego realizacji z innej strony.


Marcin i Daniel mieli świetne posady w znanych firmach i zarobki na bardzo dobrym poziomie, ale też zamarzyli o własnym start-upie. Założyli Berg System, producenta systemu handlowego CRM. Pomysł biznesowy wypalił, ale jego twórcy do końca zwlekali z odejściem z dotychczasowej pracy.

– Mieliśmy fajną pracę, etaty, dobre zarobki, ale wybraliśmy niepewność i zmaganie się z tym, czy klient zapłaci na czas – mówi w rozmowie z INN:Poland Marcin Konopka. – Ale zanim rzuciliśmy pracę, przez jakiś czas pracowaliśmy nad naszą firmą łącząc to z etatem. Pamiętam z tego czasu to, że praca o czwartej nad ranem w ogóle nie bolała – dodaje.


Marcin i Daniel razem chodzili do liceum w warszawskim Aninie. Już wtedy planowali wspólny biznes. Jednak pierwsza próba skończyła się totalną klęską. Sprowadzili z Chin odtwarzacze mp3, ale te utknęły w składzie celnym. 17-letni przedsiębiorcy stracili kilka tysięcy złotych, ale to ich nie zraziło. Po studiach i kilku latach pracy w korporacji spróbowali wspólnego biznesu jeszcze raz.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł