Firma z Katowic wymyśliła nową formę motywacji. To wyszukane prezenty, pracusie będą szczęśliwi

Aplikacja dla pracowników Netizens.
Aplikacja dla pracowników Netizens. Mat. prasowe
Rynek pracownika, tak często wspominany w kontekście zmian polskiego rynku prawa, zmusza firmy do szukania nowych form motywacji. Na nietypową, ale jak się okazuje skuteczną, metodę wpadł katowicki Netizens. Wprowadził dla swoich pracowników wirtualną walutę, którą można dostać, zdobywając uznanie współpracowników. Fundusze można potem wymienić na prezenty z zamontowanej maszyny vendingowej.


Wdrażanie konceptu rozpoczęto w listopadzie 2016 roku. Rozwiązanie spotkało się z pozytywnym przyjęciem ze strony pracowników, mówi w rozmowie z INN:Poland Adrian Leks z Netizens.

Cały pomysł opiera się na wirtualnej walucie – neciakach. Na początku miesiąca pracownicy otrzymują jej pięć sztuk. Można ją wręczyć kolegom z firmy jako dowód uznania za dobry pomysł, przysługę czy pomoc w rozwiązaniu konfliktu. Waluta przekazywana jest przy pomocy specjalnej aplikacji. Witold Kempa, prezes Netizens, uważa, że taka oddolna forma motywacji pozwala na szybszą integrację zespołu. Dodaje także elementy rozrywki i zabawy do codziennych obowiązków.
Zarobione neciaki można wydać w maszynie vendingowej przy pomocy smartfona. Do wyboru są zarówno produkty spożywcze, jak również bardziej wyszukane prezenty – kupony na obiad w restauracji czy bilety na mecze reprezentacji.

Zaprojektowana do obsługi neciaków aplikacja ma również dodatkowe funkcje. Pracownik ma dzięki niej wgląd do kalendarza spotkań, dostęp do numerów telefonicznych kolegów z pracy czy najnowszych informacji zamieszczonych w wewnętrznej sieci. Zainstalowane przy okazji wprowadzenia aplikacji w niektórych firmy beacony pozwalają również na określenie, gdzie ostatnio przebywał dany pracownik.

Netizens to interaktywny dom produkcyjny.Dostarcza rozwiązania technologiczne m.in. dla agencji interaktywnych czy startupów.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby