Znany deweloper radzi młodym, jak szybko oszczędzić na mieszkanie. “Przestańcie kupować awokado”

Australijski deweloper Tim Gurner znalazł sposób na oszczędzanie na mieszkania.
Australijski deweloper Tim Gurner znalazł sposób na oszczędzanie na mieszkania. YouTube/CASTRAN GILBERT - MELBOURNE IS OUR BACKYARD/123rf/zdjęcie seryjne
Australijski milioner Tim Gurner jest 35-letnim deweloperem. Ostatnio wygłosił apel do młodych ludzi, którzy chcą kupić mieszkania, a nie mają za co. “Przestańcie kupować awokado”, rzekł.


Drogie i popularne superowoce mogą być, zdaniem Gurnera, przyczyną tego, że millenialsów nie stać na własne gniazdko. Podpiera się tu własnym przykładem. – Kiedy oszczędzałem na swój pierwszy dom, nie kupowałem awokado za 19 dolarów (72 zł) i czterech kaw za 4 dolary każda (15 zł) – zdradził swą receptę w australijskim programie “60 Minutes”.

Gurner wygłosił też opinię na temat samych millenialsów. – Jesteśmy w momencie, w którym oczekiwania młodych są bardzo, bardzo wysokie. Każdego dnia chcą jeść poza domem, każdego roku wyjeżdżać do Europy. Ci, którzy mają dziś własne mieszkania, pracowali na nie bardzo, bardzo ciężko i odkładali sumiennie każdego dolara – powiedział.

Nawyki finansowe millenialsów zostały już opisane na wszystkie możliwe sposoby. Znana stała się analiza badaczki z Goldman Sachs, Lindsay Drucker, w której przekonuje ona, że millenialsi bardzo wysoko cenią sobie wygodę i przedkładają ją nad większe wydatki, które wymagają  systematycznego oszczędzania, np. domy i samochody.


Analiza amerykańskiego Departamentu Rolnictwa wykazała ponadto, że millenialsi aż 44 proc. swoich pieniędzy na żywność wydają na jedzenie w restauracjach i kawiarniach, gdzie produkty takie jak awokado stanowią dominującą pozycję w menu.

Padają tu nazwy takich marek jak Starbucks czy Chipotle (sieć amerykańskich barów szybkiej obsługi). Ceny awokado także bardzo wzrosły w ciągu ostatniego roku, z powodu domniemanych korzyści dla naszego zdrowia. I to się raczej nie zmieni. Magazyn “Fortune” prognozuje, że ceny superowocu utrzymają się na wysokim w sezonie letnim 2017.

Źródło: Huffington Post
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.