Polskie studio stworzyło ofertę dla kulinarnych leniuchów. Na Zachodzie ten pomysł robi niesamowitą karierę

Recipe box to dostarczane do domu pudełko, które zawiera przepis i składniki niezbędne do przygotowania potrawy
Recipe box to dostarczane do domu pudełko, które zawiera przepis i składniki niezbędne do przygotowania potrawy facebook.com/CookUp Box
Polska sieć studiów kulinarnych CookUp rusza z usługą recipe box, która w krajach Europy Zachodniej i USA zdobywa sobie coraz większą popularność. W Stanach Zjednoczonych wydatki na nią przekroczyły w ubiegłym roku 1,5 mld dolarów.

Dieta pudełkowa cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem,
choć po ostatnim raporcie Sanepidu na jej wizerunku pojawiła się poważna skaza. Teraz na horyzoncie pojawił się jednak jej godny przeciwnik. To recipe box – dostarczane do domu pudełko, które zawiera przepis i składniki niezbędne do przygotowania potrawy. Pomysł ma pogodzić potrzeby osób, które chcą się zdrowo odżywiać i gotować na własną rękę, ale nie mają czasu lub chęci na wymyślanie przepisów i robienie zakupów.

Na Zachodzie pudełka z przepisami od kilku lat notują bardzo dobre wyniki sprzedaży. W Wielkiej Brytanii w latach 2015-2016 rynek wzrósł o 65 proc, a jego największy gracz – niemiecka firma Hello Fresh dostarcza już 7,2 miliona pudełek miesięcznie do 5 krajów na świecie. Wśród szefów kuchni, którzy przygotowują przepisy znajduje się m.in. słynny brytyjski kucharz Jamie Oliver.

– Do wprowadzenia recipe boxów na polski rynek przygotowywaliśmy się 2 lata. Ten czas poświęciliśmy na badania rynku, testy i analizy. Nasze duże doświadczenie na rynku usług kulinarnych w Polsce pomogło nam odpowiednio przygotować się do nowego projektu – przekonuje Jakub Mielniczuk, CEO CookUp.


Jak na razie CookUp Box dostępne są tylko w Warszawie, polskie studio zamierza jednak rozszerzyć zakres działalności o Poznań, Katowice, Wrocław, Łódź, Kraków i Trójmiasto.

źródło: Portal Spożywczy
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.