Szczecinianin miał dosyć cwanych taksówkarzy. Stworzył darmową apkę, która sprawdzi, czy pasażer nie jest naciągany

Aplikacja Taxi Buster ma być w intencji jej twórcy "batem na nieuczciwych taksówkarzy".
Aplikacja Taxi Buster ma być w intencji jej twórcy "batem na nieuczciwych taksówkarzy". Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta
Taxi Buster – tak nazywa się aplikacja stworzona przez jednego z użytkowników portalu Wykop. Poirytowany historią, jaka rozegrała się kilka tygodni wcześniej w Szczecinie – gdzie niezależny i licencjonowany taksówkarz podpadł kolegom z branży, świadcząc usługi taniej – „Mirek” z Wykopu postanowił dać wszystkim klientom narzędzie kontroli nad tym, jak są obsługiwani przez kierowcę taksówki.

TAXI Złotówa to jednoosobowa firma ze Szczecina: właściciel ma licencję, własny wóz i bierze 1 zł za start, zgodnie z przepisami. „Po uruchomieniu strony na Facebooku (…) w przeciągu 24h otrzymałem ponad 70 negatywnych recenzji od osób, które nigdy nie były moimi klientami. W komentarzach osoby te pisały nieprawdziwe informacje, oczerniały mnie i moją rodzinę. Otrzymałem także wiele gróźb telefonicznych oraz na prywatnym profilu FB” – pisał szczecinianin.

Historia ze Szczecina zbulwersowała jednego z użytkowników Wykopu, który odpowiedział na nią prostą – i darmową – aplikacją o nazwie Taxi Buster. „Postanowiłem dołożyć swoje kilka groszy do problemu nieuczciwych taksówkarzy” – pisze na Wykopie autor aplikacji, dostępnej już na play.google.com/store. – „Otóż, napisałem darmową aplikację, która stara się być batem na nieuczciwych taksiarzy” – dorzuca.

Jego program ma pokazywać optymalną trasę, aktualne położenie, a także rysuje trasę przebytą, co pozwala nawet niezorientowanym w topografii miasta zweryfikować, czy „taksówkarz nie jedzie naokoło”. Aplikacja zlicza kilometry, weryfikując dane licznika. „Wpisując aktualną taryfę, można podliczyć orientacyjny koszt przejazdu. A wszystko ładnie narysowane na ekranie. Liczy też czas podróży i czas postoju” – zachęca twórca Taxi Bustera.


„Zawsze to jest jakaś ogólna informacja, czy taksówkarz zamierza nas zrobić w wała” – podkreśla wykopowicz. – „Myślę też, że uczciwi taksówkarze nie będą mieli nic przeciwko takiej aplikacji: w końcu walczą cały czas o jakość usługi” – dodaje z nutą ironii.

źródło: Wykop.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.