Polska firma urosła o 1558 procent, zachwycając ekspertów. Znalazła się w pierwszej dziesiątce prestiżowego rankingu

Założona przez Piotra Prajsnara firma urosła przez rok o 1558 proc.
Założona przez Piotra Prajsnara firma urosła przez rok o 1558 proc. Fot. Facebook
O potencjale Cloud Technologies żadnego obserwatora naszej rodzimej sceny technologicznej nie trzeba przekonywać. Teraz firma ma to „na papierze”: zajęła 9. pozycję w prestiżowym rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Rywalizacja była zacięta: do rankingu zgłosiło się ponad trzysta firm z Europy Środkowej.

Od kilku lat na liście dominują firmy z branży IT, tworzące aplikacje mobilne oraz UX-design, budujące platformy e-commerce, rozwiązania do automatyzacji procesów marketingowych czy systemy w obszarze data science, big data, internet of things, bazujące na chmurze obliczeniowej. W tegorocznym rankingu stanowiły już 78 proc. wszystkich firm, o 4 proc. więcej niż rok temu.

Tym większe wydaje się być osiągnięcie polskiej firmy: zajęła 9. miejsce w zestawieniu ogólnym oraz 3. w zestawieniu polskich firm. Stworzona przez Piotra Prajsnara firma stworzyła jedną z największych na świecie hurtowni danych o zachowaniach i preferencjach internautów, przetwarzającą ponad 9 mld anonimowych profili internautów. W zeszłym roku wprowadziła na rynek UnBlocka, czyli innowacyjne rozwiązanie technologiczne dedykowane wydawcom i reklamodawcom.

Spółka urosła o 1558 proc., co lokuje ją wśród najdynamiczniejszych firm w regionie – i zapewne na świecie. – Rynek Big Data as a Service to dziś najszybciej rozwijająca się gałąź IT, ale nasz sukces nie wynika jedynie z korzystnej koniunktury i postępującej cyfryzacji gospodarki, lecz przede wszystkim jest efektem ciężkiej pracy całego zespołu, która przełożyła się na rewelacyjne wyniki – podkreśla Prajsnar.


W 2016 r. Cloud Tehcnologies miało przychody na poziomie 48,1 mln zł, ponad 46 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk netto w tym czasie wzrósł o 37,4 proc., do poziomu 20,3 mln zł. To znacznie powyżej średniej firm uwzględnionych w zestawieniu, która wyniosła 1127 proc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.