Ze sklepowych półek znika jeden z najpopularniejszych rodzajów Coca-Coli. Zastąpi go zdrowszy odpowiednik

Z sklepowych półek znika Coca-Cola Cherry. Zamiast niej pojawi się Coca-Cola Cherry Zero.
Z sklepowych półek znika Coca-Cola Cherry. Zamiast niej pojawi się Coca-Cola Cherry Zero. Fot. Grażyna Marks / Agencja Gazeta
Coca-Cola Cherry przechodzi do historii – zastąpi ją "bezcukrową" formuła, Coca-Cola Cherry Zero. To element europejskiej strategii koncernu, który zobowiązał się, że do 2020 roku ograniczy kaloryczność swoich produktów o 10 procent.


W niektórych sklepach już pojawił się nowy wariant wiśniowej wariacji, gdzieniegdzie rywalizując już ze starym. Coca-Colę Cherry zapewne będzie można jeszcze kupować, póki nie wyczerpią się zapasy, skierowane wcześniej do sprzedaży.

– Oprócz wprowadzania nowych produktów, pracujemy też nad zmianami dotychczasowych formuł tak, by jak najlepiej odpowiadały oczekiwaniom konsumentów i zachowały swój niepowtarzalny smak. Ponadto oferujemy mniejsze opakowania, które pozwalają lepiej kontrolować spożywane porcje – zastrzega firma.

Firma dostrzega, że część konsumentów preferowała Cherry Coke i dziś jest rozczarowana decyzją firmy. Ale klamka zapadła. – Coca-Cola w Europie zobowiązała się do obniżenia kaloryczności swoich napojów o 10 proc. do 2020 r. Pracując nad wersjami light naszych napojów, zawsze staramy się, aby ich smak możliwie jak najbardziej zbliżony był do ich odpowiedników słodzonych cukrem – zastrzega firma. – Zależy nam, aby konsumenci mogli cieszyć się tym samym smakiem swoich ulubionych napojów, ograniczając jednocześnie ilość spożywanych kalorii – dorzuca.


W efekcie nad Wisłą firma włączyła się w porozumienie wypracowane przez Instytut Żywności i Żywienia oraz biznes, m.in. Polską Federację Producentów Żywności – Związek Pracodawców.

źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.