Polsat rozbił bank hitem sprzed prawie 30 lat. Perypetie Kevina śledziło ponad 4 miliony widzów

W święta jedna trzecia Polaków oglądała film "Kevin sam w Nowym Jorku"
W święta jedna trzecia Polaków oglądała film "Kevin sam w Nowym Jorku" mat. pras.
Po raz kolejny okazało się, że telewizja Polsat wie, co robi, katując nas co roku tym samym filmem. "Kevin sam w Nowym Jorku" pobił konkurencję na głowę.

Co prawda w świątecznym tygodniu największą widownię zgromadził poniedziałkowy odcinek serialu "M jak miłość" (5,93 mln widzów), ale "Kevin" (4,4 mln widzów) wygrał z nim w najcenniejszej - z komercyjnego punktu widzenia grupie wiekowej 16 – 49 lat.

Serial TVP miał 38,23 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Przygody Kevina śledziło 32,14 proc. wszystkich widzów.

Ale w grupie osób w wieku 16 – 49 lat liderem oglądalności był film "Kevin sam w Nowym Jorku", który miał 2,24 mln osób, co dało Polsatowi 39,47 proc. udziału w rynku. Zresztą Polsat w święta był zdecydowanym liderem oglądalności we wszystkich grupach wiekowych. Władze stacji przewidziały to, znacznie podnosząc na święta ceny reklam. Za półminutowy spot przed filmem o Kevinie trzeba było zapłacić aż 102,7 tys. złotych.

Wśród produkcji telewizyjnych na podium (bez podziału na grupy wiekowe) znalazł się też odcinek serialu "Na dobre i na złe". 20 grudnia oglądało go 3,74 mln osób. Niżej były "Barwy szczęścia" (3,44 mln).

Liderem wśród programów informacyjnych zostały „Fakty” TVN, które 19 grudnia obejrzało 3,26 mln widzów. Wigilijne "Wiadomości" w TVP wypadły blado, zgromadziły jedynie 2,49 mln osób przed telewizorami.

źródło: WirtualneMedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.