Gest Apple na przeprosiny. Za wymianę baterii w iPhonie zapłacimy o połowę więcej niż Amerykanie

Wymiana baterii w iPhonie 6 lub nowszym kosztuje u nas 149 złotych, czyli mniej więcej o połowę więcej, niż w USA.
Wymiana baterii w iPhonie 6 lub nowszym kosztuje u nas 149 złotych, czyli mniej więcej o połowę więcej, niż w USA. Foto: Michael Nguyen / Flickr.com
W Stanach ruszyła akcja dzięki której posiadacze iPhone’ów ze słabą baterią mogą ją wymienić na nową już za 29 dolarów, czyli ok. 100 złotych. W Polsce oficjalny resseler produktór Apple wycenił tę usługę na 149 złotych – prawie połowę drożej.

Wymiana baterii w iPhone’ach to promocyjny program, dla osób, których telefony zwalniają. Jest pokłosiem afery, w której Apple przyznało się do celowego obniżania wydajności swoich smartfonów.

Okazało się, że zużyte baterie nie nadążają za możliwościami telefonów i podczas zwiększonego poboru mocy mogą powodować wyłączenie się urządzenia. Aby temu zapobiec, Apple zdecydowało się chwilowo obniżać wydajność iPhone’ów.

Do tej pory w Stanach za wymianę baterii w smartfonach Apple trzeba było zapłacić 79 dolarów (niecałe 273 złote). Firma, by zrekompensować użytkownikom straty oraz chronić swój wizerunek zdecydowała się na obniżenie tej sumy do 29 dolarów (ok. 100 zł). Program ma trwać do końca roku i obowiązywać w innych krajach.

Niestety, okazuje się, że te ceny nijak się mają do Polski. Autoryzowany serwis Apple’a nad Wisłą proponuje zdecydowanie inne kwoty. Wymiana baterii w iPhonie 6 lub nowszym, kosztuje u nas 149 złotych, czyli mniej więcej o połowę więcej, niż w USA. Ponadto polski resseler produktów Apple uwzględnia w tej cenie dodatkowe koszty (podatki, cła w Polsce), jak również własną marżę. Zniżka jest jednak odczuwalna - wcześniej taka usługa kosztowała w Polsce niecałe 350 zł.

źródło: WirtualneMedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.