Gigant apeluje: nie sprzedawajcie kart graficznych kopaczom kryptowalut

NVIDIA apeluje do dystrybutorów, żeby nastawili się na potrzeby graczy, a nie kopaczy kryptowalut.
NVIDIA apeluje do dystrybutorów, żeby nastawili się na potrzeby graczy, a nie kopaczy kryptowalut. Fot. 123rf.com
NVIDIA jest potentatem wśród producentów komputerowych kart graficznych – produkuje m.in. bardzo popularne wśród graczy karty GeForce. Ale w ostatnich miesiącach jej notowaniami rządzili kopacze kryptowalut – podobnie jak w przypadku innego producenta kart graficznych, firmy AMD. Ceny rosły, a karty było coraz trudniej kupić. Wywołało to falę krytyki, na którą NVIDIA energicznie zareagowała.


– Dla NVIDIA gracze są na pierwszym miejscu. Wszystkie działania skupione wokół GeForce są kierowane do naszego głównego odbiorcy właśnie. Aby zapewnić, że gracze korzystający z kart GeForce będą mieli do nich dobry dostęp w obecnej sytuacji, rekomendujemy naszym partnerom handlowym zadbanie o takie działania, które będą w stanie zaspokoić potrzeby graczy – apelował w niemieckich branżowych serwisach przedstawiciel NVIDIA.

Apel jest w sporej mierze symboliczny: firma ma niewielki wpływ na swoich dystrybutorów. Gdyby chciała wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy nastawili się na zaopatrywanie kopaczy kryptowalut kosztem dostępności dla graczy, zapewne naraziłaby się wtedy na zarzuty o antyrynkowe praktyki.

Reakcja na krytykę ma zatem walor wizerunkowy. NVIDIA zdaje sobie sprawę, że kopacze ciągną jej sprzedaż w stopniu takim, jaki byłby nieosiągalny wyłącznie w oparciu o rzeszę graczy, choćby i największą. Ale szaleństwo kryptowalutowe może się skończyć – i zapewne wcześniej czy później się skończy – a gracze są środowiskiem bardzo lojalnym. Jeżeli teraz odwrócą się od firmy i jej produktów, to mogą już nie wrócić.


źródło: chip.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.