Przyjdź, pooglądaj, zamów przez internet. Sprytny pomysł na obejście zakazu handlu w niedziele

Jeden z salonów Top Secret w Bydgoszczy
Jeden z salonów Top Secret w Bydgoszczy Arkadiusz Wojtasiewicz/Agencja Gazeta
Zakaz handlu to zakaz handlu, o otwieraniu sklepów nie było mowy – zauważył przytomnie prezes sieci odzieżowej Top Secret. I podrzucił kolegom z branży pomysł – otwierajmy showroomy. Zaostrzenie przepisów obudziło w handlowcach niebywałą kreatywność.

Od momentu rozpoczęcie dyskusji o zakazie handlu w niedziele mnożą się pomysły, w jaki sposób ominąć prawo i, mimo ograniczeń, prowadzić sprzedaż przez 7 dni w tygodniu. Niektóre z nich, jak np. zamiana dyskontów w piekarnie, został zablokowany przez ustawodawców, ale wszystkiego nie udało im się przewidzieć.


Sklepy próbują ominąć zakaz handlu w niedziele
Każdy dzień przynosi więc nowe koncepcje. Biedronka zauważyła, że niedziela kończy się przecież równo o północy i zastanawia się, czy jej pracownicy nie powinni czasem stawiać się w sklepach na nocną zmianę.

Na inną równie oryginalną koncepcję wpadł Grzegorz Lipnicki, prezes Top Secret. - Prawo mówi o zakazie handlowania, a nie otwieraniu sklepów, więc prawdopodobnie niektórzy otworzą swoje salony w niedziele na zasadzie konceptów typu "show room". Będzie w nich można na przykład tylko przymierzyć ubrania, a zamówienie złożyć przez internet. My również rozważamy taki ruch –wyznał portalowi „Property News”. Top Secret planuje w 2018 r. otwarcie około 25 sklepów, w większości opartych na zasadzie franczyzy.


O sposobie "pokazuj, ale nie sprzedawaj" wspominał też w rozmowie z TOK FM Piotr Voelkel, właściciel firmy meblowej Grupa Vox.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.