Polska firma wstrzeliła się w niszę i rośnie jak szalona. Właśnie przejęła ważnego gracza

Michał Borkowski, prezes Brainly z zespołem Bask. Polski start-up właśnie ogłosił przejecie aktywów serwisu Bask, służącego do nauki poprzez oglądanie krótkich materiałów wideo
Michał Borkowski, prezes Brainly z zespołem Bask. Polski start-up właśnie ogłosił przejecie aktywów serwisu Bask, służącego do nauki poprzez oglądanie krótkich materiałów wideo Fot. Brainly
Polski start-up Brainly to platforma, która ułatwia uczniom naukę, jest czymś w rodzaju internetowego korepetytora. Jej założyciel właśnie ogłosił przejecie aktywów serwisu Bask, służącego do nauki poprzez oglądanie krótkich materiałów wideo.

Brainly to największa na świecie społeczna platforma przeznaczona dla uczniów. Zabawa z nim polega na zadawaniu pytań i otrzymywaniu odpowiedzi (w formie graficznej i tekstowej), które przygotowują do klasówek lub pomagają z zadaniami domowymi. W tej chwili co miesiąc z usług polskiego start-upu korzysta ponad 100 milionów unikalnych użytkowników. Dociera globalnie do ponad 60 milionów, w porównaniu z 2016 r. to wzrost o 40 mln osób.

Teraz firma założona przez Michała Borkowskiego poczyniła kolejny krok w celu uprawienia nauki. Polacy przejęli firmę Bask, która dysponuje serwisem do nauki za pośrednictwem krótkich materiałów wideo. Brainly podkreśla, że tego typu forma nauki sprawia, że mózg przyswaja informacje 60 tys. razy szybciej niż poprzez czytanie tekstu pisanego. Dzięki temu serwis ma stać się efektywnym sposobem wymiany odpowiedzi między studentami i ich nauczycielami po zajęciach.
Brainly zamierza zaimplementować narzędzie Bask na swoją platformę. Oprócz tego współzałożyciel i CEO Bask, Ryan Metzger oraz drugi ze współzałożycieli, a jednocześnie Head of Engineering, Robert Kim, dołączą do zespołu ds. produktów i rozwoju Brainly.

– Naszym celem jest inspirowanie uczniów do ciągłego rozwoju. Nieustannie wprowadzamy innowacje w naszej platformie, aby studenci mogli łatwiej współpracować, uczyć się i odkrywać wiedzę – podkreśla Borkowski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.