Premier Morawiecki przyspiesza. Mieszkanie Plus ma ruszyć z kopyta

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie inauguracji jednej z inwestycji realizowanych w ramach programu Mieszkanie Plus.
Premier Mateusz Morawiecki w trakcie inauguracji jednej z inwestycji realizowanych w ramach programu Mieszkanie Plus. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Budowa 10 tysięcy mieszkań ma ruszyć w ciągu najbliższych dwudziestu miesięcy – takie decyzje zapadły podczas posiedzenia Rady Mieszkalnictwa, której przewodniczył premier Mateusz Morawiecki.

Program Mieszkanie Plus jest propozycją dla wszystkich, którzy pragną posiadać własne mieszkanie, którzy ze względu na swoją trudną sytuację materialną nie mogli zakupić go na rynku – podsumowywał szef rządu podczas wtorkowego posiedzenia Rady Mieszkalnictwa.

Dostało się przy tym poprzednikom. – Dotychczasowe rządowe programy mieszkaniowe, takie jak Rodzina na swoim czy Mieszkanie dla Młodych trafiały do ludzi lepiej sytuowanych – można przeczytać w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu, w którym streszczono przebieg posiedzenia. – Program Mieszkanie Plus przeznaczony jest dla wszystkich Polaków, którzy będą mogli wynająć mieszkanie z dojściem do własności lub tylko je wynająć – kwitował premier.

To było już drugie posiedzenie Rady Mieszkalnictwa, którą można by określić mianem „mini-rządu”: w jej skład wchodzą, poza Morawieckim, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister finansów Teresa Czerwińska, minister kultury Piotr Gliński, minister środowiska Henryk Kowalczyk i minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel oraz prezesi Rządowego Centrum Legislacji, Jolanta Rusiniak, i BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.