Premier Morawiecki ujawnił swój majątek. Domy, działki, miliony na koncie

Mateusz Morawiecki.
Mateusz Morawiecki. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Mateusz Morawiecki postanowił przeciąć wszelkie spekulacje na temat swojego majątku. Na stronach internetowych Kancelarii Premiera zawisło jego oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że posiada on dwa domy, mieszkanie oraz 2,5 miliona złotych oszczędności. Akcji BZ WBK już się pozbył.


Zgodnie ze stanem na 11 grudnia ubiegłego roku, szef rządu posiada dwa – relatywnie nieduże – domy, liczy serwis businessinsider.pl. Pierwszy to budynek powierzchni 150 metrów kwadratowych na działce wielkości 0,46 ha (plus zabudowania gospodarcze i letniskowe). Drugi to dom o powierzchni 100 m kw. na działce wielkości 3100 m kw.

Do tego współwłasność działki z zaznaczoną wyłącznością dysponowania na pow. ok. 300 m kw. oraz 72-metrowe mieszkanie o zadeklarowanej wartości ponad 546 tys. złotych z miejscem garażowym. Spis nieruchomości dopełniają współwłasność segmentu w zabudowie szeregowej o powierzchni 180 m kw., położonego na 400-metrowej działce oraz 2-hektarowa działka rolna.

Wartościowe ruchomości to m.in. warta 60 tys. zł kuchnia oraz meble o wartości 101 tys. zł. Z kolei stan przysłowiowego konta to 2,554 mln zł oszczędności – złotówkowych, bez środków w walucie obcej. Do oświadczenia dopisano też pożyczkę dla siostry w kwocie 300 tys. zł i 13 711 akcji BZ WBK wycenionych na sumę 4,950 mln złotych. Przy tej pozycji widnieje adnotacja „wszystkie akcje, po odwołaniu z funkcji ministra rozwoju i finansów, przeznaczyłem do sprzedaży, celem pozbycia się zgodnie z wcześniejszym zobowiązaniem”.


Akcje zostały sprzedane na początku br. Premier zdążył otrzymać z nich dywidendę wielkości 59 972 złotych, która została przekazana na cele społeczne. W oświadczeniu zadeklarowane zostały uprawnienia do akcji w wysokości około 350 tys. zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.