Premier Morawiecki ujawnił swój majątek. Domy, działki, miliony na koncie

Mateusz Morawiecki.
Mateusz Morawiecki. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Mateusz Morawiecki postanowił przeciąć wszelkie spekulacje na temat swojego majątku. Na stronach internetowych Kancelarii Premiera zawisło jego oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że posiada on dwa domy, mieszkanie oraz 2,5 miliona złotych oszczędności. Akcji BZ WBK już się pozbył.

Zgodnie ze stanem na 11 grudnia ubiegłego roku, szef rządu posiada dwa – relatywnie nieduże – domy, liczy serwis businessinsider.pl. Pierwszy to budynek powierzchni 150 metrów kwadratowych na działce wielkości 0,46 ha (plus zabudowania gospodarcze i letniskowe). Drugi to dom o powierzchni 100 m kw. na działce wielkości 3100 m kw.

Do tego współwłasność działki z zaznaczoną wyłącznością dysponowania na pow. ok. 300 m kw. oraz 72-metrowe mieszkanie o zadeklarowanej wartości ponad 546 tys. złotych z miejscem garażowym. Spis nieruchomości dopełniają współwłasność segmentu w zabudowie szeregowej o powierzchni 180 m kw., położonego na 400-metrowej działce oraz 2-hektarowa działka rolna.

Wartościowe ruchomości to m.in. warta 60 tys. zł kuchnia oraz meble o wartości 101 tys. zł. Z kolei stan przysłowiowego konta to 2,554 mln zł oszczędności – złotówkowych, bez środków w walucie obcej. Do oświadczenia dopisano też pożyczkę dla siostry w kwocie 300 tys. zł i 13 711 akcji BZ WBK wycenionych na sumę 4,950 mln złotych. Przy tej pozycji widnieje adnotacja „wszystkie akcje, po odwołaniu z funkcji ministra rozwoju i finansów, przeznaczyłem do sprzedaży, celem pozbycia się zgodnie z wcześniejszym zobowiązaniem”.


Akcje zostały sprzedane na początku br. Premier zdążył otrzymać z nich dywidendę wielkości 59 972 złotych, która została przekazana na cele społeczne. W oświadczeniu zadeklarowane zostały uprawnienia do akcji w wysokości około 350 tys. zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.